Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grupa krwi a osobowość
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Plotkowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sro Lip 21, 2010 23:31    Temat postu: Grupa krwi a osobowość Odpowiedz z cytatem

Przeglądałam diety odpowiednie dla grup krwi i znalazłam coś ciekawego - podobno istnieje zawiązek między grupami krwi a charakterem człowieka i co ciekawe wśród znajomych ktorych grupę krw znam akurat się sporawdza . Ciekawi mnie jak jest u Was i co o tym sądzicie Wink

Grupa krwi 0

Cytat:
Ludzie z grupą krwi 0 to z reguły naturalni przywódcy, którzy pewnością siebie i ambicją stwarzają wrażenie lidera. Do większości rzeczy podchodzą na luzie, spokojnie i nie troszczą się o konsekwencje. Potrafią być niezwykle hojni i życzliwi; sprowadza się to do wydawania pieniędzy przeważnie bardziej na innych, niż na siebie. Dlatego też generalnie są "kochani przez wszystkich". O dziwo, ich natura ma też swoją drugą stronę. Potrafią być niezwykle uparci i konsekwentni w działaniach, które wg. nich są prawidłowe. Są niezwykle elastyczni i jeśli sytuacja tego wymaga, potrafią zataić swoje prawdziwe przekonania i uczucia. Ich dużą wadą jest to, że łatwo ulegają wpływom mediów, jak i innych ludzi. Są pozytywnie odbierani przez otoczenie, sprawiają dobre wrażenie,ale często zdarza się, że ich decyzje nie są do końca przemyślane.

Cytat:
Osoby posiadające grupę krwi "0" dobrze radzą sobie w sytuacji krótkotrwałych stresów, podczas których mogą w pełni wykorzystać swój potencjał chwilowej mobilizacji wszystkich sił w celu "walki i ucieczki" Przy przedłużającym się stresie tracą oni wysoką skuteczność działania reagują wybuchami złości, a w ich organizmach zachodzą negatywne procesy metaboliczne. Mogą wtedy ujawnić się choroby podłożu zapalnym, zwyrodnieniowe, alergiczne, nadwaga, cukrzyca lub niedoczynność tarczycy.

Grupa krwi A
Cytat:
Osoby takie są przeważnie bardzo spokojne, ułożone, opanowane, cierpliwe, poważne i punktualne. Swoją perfekcyjnością i starannym planowaniem wszystkiego potrafią wzbudzić szacunek, lecz same są dość nieufne. Nie brakuje im również ambicji, by nieustannie się samodoskonalić. Zawsze starają się tłumić swoje emocje, a że często nad tym pracują, wydają się silniejsze psychicznie od innych. Pomimo takiej palety zalet są to osoby delikatne. Dużo wymagają od innych i lubią być otaczane przez ludzi o tej samej grupie krwi.

Cytat:
Osoby z grupą krwi "A" są szczególnie narażone na działanie stresu. W porównaniu z grupą "0" mają bardziej pasywny stosunek do stresu z tendencją do ukrywania go, co przy obecnej szybkości życia i stojących wyzwaniach stanowi poważne zagrożenie. Szczególnie wrażliwa na stres równowaga hormonalna tych osób, w której istotną rolę odgrywa utrzymujący się wysoki poziom nadnerczowego hormonu stresu (kortyzolu), czyni ich bardziej podatnymi na cukrzycę, choroby serca i nowotwory.

Grupa krwi B

Cytat:
Bardzo optymistycznie nastawione do życia osoby, ciekawe wszystkiego, co ich dookoła otacza; kreatywne. Czasami przejawia się to dużą ilością zajęć i zainteresowań. Pomimo tego świadome są swoich celów życiowych i spraw, które są najważniejsze. Nie brakuje im chęci do współzawodnictwa, co przejawia się tym, że wolą przewyższać innych niż siedzieć cicho. Czasami potrafią tak zamknąć się w swoim małym światku, bądź tak otworzyć na ten duży, że zapominają o najprostszych rzeczach. Na pierwszy rzut oka wydają się odważni, mili, pełni energii i entuzjastyczni, ale często ich prawdziwy charakter jest zupełnie inny. Można powiedzieć, że nie bardzo chcą nawiązywać kontakty z innymi

Cytat:

Osoby posiadające grupę krwi "B" mają potencjalnie największe możliwości przystosowawcze do radzenia sobie ze stresem. Grupę "B" można określić jako kompromis pomiędzy skrajnościami prezentowanymi przez grupy "A" i "0", co daje tej grupie dużą elastyczność. Głównymi problemami zdrowotnymi, które mogą wynikać pośrednio z działania stresu są: podwyższony poziom nadnerczowego hormonu stresu (kortyzolu), zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy i innych chorób metabolicznych, stwardnienia rozsianego oraz tocznia.

Grupa krwi AB

Osoby z grupą krwi AB są najbardziej wrażliwe, zdolne do empatii i na ogół lubiane. Z innymi obchodzą się bardzo ostrożnie i dążą do pozytywnych relacji. Prowadzi to do nadmiernej surowości względem siebie. Mają inne podejście do ludzi, których dobrze znają, i inne do tych, którzy są im obcy. Są racjonalistami, ale również sentymentalistami. O ile mają mnóstwo przyjaciół, o tyle często zdarza się, że potrzebują samotności, by przemyśleć sobie niektóre rzeczy. [/quote]
Cytat:

Metabolizm i zdolność do reakcji na stres osób z grupą krwi "AB" jest mieszanką wszystkich pozostałych grup. Profil hormonów stresu przypomina profil grupy "0". Do głównych problemów zdrowotnych należy skłonność do infekcji, depresji, chorób układu krążenia i nowotworowych. Aktywność fizyczna jest istotnym elementem radzenia sobie ze stresem.

Na koniec ciekawostka:
Cytat:
Taki scenariusz jest możliwy tylko w Japonii (przynajmniej na razie). A to za sprawą zbiorowego przeświadczenia, że grupa krwi wpływa na osobowość człowieka. W myśl tej teorii osoby z grupą krwi A są niezawodne, skłonne do poświęceń, ale też do przesadnego zamartwiania się. Ci, którzy posiadają grupę krwi zero są zaradni i pewni siebie. Grupa AB właściwa jest dla osób pedantycznych, wnikliwych i logicznych, ale też tłumiących emocje, natomiast antygen B kojarzony jest ze sprytem, błyskotliwością, ale i egoizmem.

Japończycy teorię tę wprowadzili w życie. Na szybkich randkach nie padają już pytania o majętność wybranka czy pochodzenie lecz o grupę krwi. Jeśli partnerka nie posiada odpowiedniej, na nic zda się jej błękitna krew, tytuł miss czy profesora. Krew prawdę jej powie.

Choć to święte przekonanie Japończyków nie jest poświadczone żadnymi naukowymi badaniami, stanowi ciekawe zjawisko społeczne. Dowodzi bowiem, co nie jest pewnie nowością, że tkwi w nas ogromne pragnienie kontrolowania swojego życia. Wybór odpowiedniej partnerki, pasującej do wymarzonego ideału, na podstawie grupy krwi jest tego najlepszym dowodem.
http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Emocje-i-seks/530197,1,Grupa-krwi-a-osobowosc-czlowieka--grupa-krwi-a-osobowosc.html

Niestety narazie nie znalazłam wszyskiego, o czym czytałam a to były ciekawsze fragmenty np. jakie są najkorzystniejsze połączenia partnerów biorąc pod uwagę grupy krwi, chodzi bardziej o dobranie pod względem temperamentu niż zagrożenia konfliktem serologicznym. Powiem Wam, że u mnie większość rzeczy pasuje i co ciekawe mam taką samą grupę krwi jak moja mama (B) a mój chłopak taką samą jak mój ojciec (0) i powtarzają się problemy w obu związkach wynikające z cech charakterystycznych z obu grup, zreszta z tego co zapamietalam B i 0 to niekorzystne połączenie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Lip 21, 2010 23:31    Temat postu:

Powrót do góry
e_milka
Przyjaciel forum :)

PostWysłany: Sro Lip 21, 2010 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe Smile Aczkolwiek powiem szczerze- ja podchodzę do tego bardzo sceptycznie. Jakoś nie chce mi się wierzyć w takie powiązania.
Mi się coś zgadza w tym opisie, ale nie do końca oczywiście.Razz
Ale dzięki Nimfa, jakby nie było- czegoś nowego się teraz dzięki Tobie dowiedziałam Wink A co do Twoich obserwacji- hmm..Wink Może coś w tym jest Razz
Libra
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 00:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to super Nimfa bo ja mam B a mój facet 0 Eh? Mój ojciec też ma 0 a ja się w ogóle z nim nie dogaduje w ogóle nikt sie z nim nie dogaduje. Jak na razie nie widzę podobieństwa mojego chłopaka do mojego ojca ale czas pokaże.
Powrót do góry
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 01:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę Cię straszyć ale mój też na początku był zupełnym przeciwieństwem, potem robił się coraz bardziej podony aż zaczął się powielać schemat moich rodziców Rolling Eyes Może to złe wzorce związku może nie, nie wierzę ślepo w to, co napisałam ale są zbieżności.

Z tego co wyczytałam osoby z gr 0 są dość władcze i zazdrosne, gr B to podobnie jak 0 jest najbardziej agresywna i impulsywna, dlatego pewnie piszą że te gr do siebie nie pasują, duży temperament obojgu z czego mogą wynikać tarcia w związku. Na szczęście za charakter człowieka odpowiada o wiele więcej czynników, wiec nie jestescie spisani na straty Wink Tak na marginesie ja ze swoim chlopakiem nie pasuje za rowno pod wzgledem grup krwi jak i znakow zodiaku i z charakterow tez, oboje jestesmy wybuchowi i uparciale przynajmniej nie jest nudno Wink
Powrót do góry
Libra
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 01:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfa ja też ze swoim nie pasuję pod względem zodiaku, nie lubię facetów spod znaku panien z brązowymi oczami ot taka fobia heh i właśnie takiego teraz mam Smile czuję że z tego nic poważniejszego nie wyjdzie. Niby wszystko ok ale nie ma tego czegoś, poza tym jest cholernie zazdrosny, ale to już nie na temat.
Powrót do góry
Roxi
Adminka
Adminka

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba musze sobie zrobic transfuzje z A do B. Tez chce miec bardziej optymistyczne podejscie hehe
Powrót do góry
Freja_x

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 09:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam grupę AB i muszę przyznać, że wiele z tego opisu mi się zgadza Wink ale z innych grup też dużo cech mi pasuje Wink
u mnie w domu wszyscy mają AB, a każdy jest inny, więc wiadomo, że do takich rzeczy należy podchodzić z rezerwą - na pewno nie tak jak Japończycy Wink
ale kurde nie wiem jaką grupę krwi ma mój chłopak Laughing
Powrót do góry
jamie
Adminka
Adminka

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie wiem jaką mam grupę krwi, ale AB wygląda mi bardzo podobnie do mnie.

Dziewczyny, wiem że będziecie się śmiać, ale jak można sprawdzić grupę krwi Question Embarassed
Powrót do góry
Libra
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jamie w każdym punkcie pobierania krwi kosztuje około 50 zł
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłam w ten sposób, że poszłam zdać krew, a mi przy okazji zbadali grupę i zrobili WR, a do tego dostałam sporo czekolady. Very Happy
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cherris, chciałam zrobić tak samo i upewnić się co do mojej gr krwi ale krwi anemika nikt nie chce Smile
Powrót do góry
sjam84

PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak samo chuderlaka krwi nikt nie chce, mimo, ze zdrowa jestem. Dopiero od 50 kg pobierają!
Powrót do góry
honey
Gość

PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie sjam...ja też mam mniej niz 50 a bardzo chciałabym oddać ;(
Powrót do góry
Patryka

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się całkiem nie zgadza Very Happy Mam gr. A, zdecydowanie nie jestem spokojna, opanowana, ułożona, cierpliwa, a już na pewno nie punktualna Laughing

Ale to podobnie jak z tymi dietami, o ile dobrze pamiętam być według tego wegetarianką, a jestem zdecydowanie mięsożerna, i przy takiej diecie mi najlepiej Wink

BTW, jak chce sie oddać krew, nie można brać żadnych leków, prawda? Tabsów hormonalnych też nie?
Powrót do góry
e_milka

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie wiem jak to jest.. Na pewno nie jest wskazane.. Chociaż czy ja wiem, jak u mnie w szkole była akcja poboru krwi to wypełnialiśmy kilka kartek z różnymi pytaniami i na ten temat nie było, przynajmniej nie pamiętam. A tak poza tym.. Też chciałam oddać, i choć ważę 58- nie pozwolono mi. Choć byłam na granicy jeżeli chodzi o stosunek wagi do wzrostu. Dowiedziałam się, że strasznie szczupło wyglądam no i nie:/
Reklama

Wysłany: Nie Lip 25, 2010 22:30    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Plotkowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: