Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybór kariery zawodowej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Forumowe "pogotowie"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sweetyangel
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 14:00    Temat postu: Wybór kariery zawodowej Odpowiedz z cytatem

Od dziecka chciałam byc policjantką. Z tą myślą żyłam przez kupe lat. Wszystko sie zmieniło 1,5 roku temu gdy poznałam swojego obecnego chłopaka. Policjanta. Wink

Studiuje, jestem na III roku własciwie to już go kończe. Smile Częsciowo za sprawą mamy, wybrałam kierunek który najbardziej mi pasował. Poprostu żaden inny mi "nie podchodził". Teraz jestem w kropce. Niby to lubie, niby nie dokońca.
Próbuje wybrać coś co mnie pochłonie bez reszty. Nie chce robić to z przymusu. I myślę żeby zacząć drugi fakultet.

Kobietki potrzebuję porady.
Jak spojrzeć w głąb siebie, ocenić obiektywnie swoje zainteresowania jak określić predyspozycje zawodowe. Szperałam po necie czytałam teorie 5 talentów ech... Niektórzy wiedzą od razu co ich interesuje, co chcą robić a ja nie. Macie jakieś pomysły?
Znalazłam taki test; "wygrałeś w totka, żyjesz z odsetek, jakiemu hobby oddałbyś sie bez reszty". Moja odp? - Nie wiem:D

Od kilku osób juz usłyszałam "Ty powinnaś zostać psychologiem" hehe. Może coś w tym jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 14:00    Temat postu:

Powrót do góry
fruchtchen
Profesor Piersiologii
Profesor Piersiologii

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"wygrałeś w totka, żyjesz z odsetek, jakiemu hobby oddałbyś sie bez reszty"

Shopping, sport, operacje plastyczne, spa, kosmetyczka- ale za to chyba nie płacą Very Happy
Dlatego otworzyłabym własny biznes i dalej robiła to powyższe Very Happy

Humor zależny od wielkości biustu
Powrót do góry
sweetyangel
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fruchtchen jesteś wspaniała Very Happy
Powrót do góry
sweetyangel
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm chyba jednak będę musiała sama znaleść sposób na określenie swoich zainteresowań. W sumie kto mnie zna lepiej..

Nie wiem czy ktoś byłby w temacie, otóż zastanawiam sie nad analizą danych. I teraz wchodzi w gre albo politehnika albo uniwersytet. Analityk po polibudzie to chyba nie bardzo w temacie. Ekonometryk po politechnice hmmm... Ech
Powrót do góry
tirimiri
Przyjaciel forum :)

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A są jakieś kierunki związane z analizą danych na politechnice?
Może warto żebyś przeszła się na jakieś wykłady n różnych uczelniach? Zobaczyłabyś o czym dokładniej jest mowa i czy Cię to interesuje. Chociaż z drugiej strony ja uważam że mam mega nudne wykłady, ale laboratoria wszystko mi wynagradzają Wink) I to jest duża zaleta większości kierunków na politechnice-nauka przez obserwacje, a nie suche wkuwanie Wink
Powrót do góry
sweetyangel
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są. Ekonometria i informatyka ze spec. analiza danych. Mnie chyba jednak kręci sucha teoria i wyciąganie wniosków z utworzonych uwcześnie modeli na potrzeby gospodarki. Wiec raczej uniwerek. Hmm... Mam mało czasu na podjęcie decyzji a do tego mam na głowie tyle spraw! Ech Żeby takie ważne decyzje w biegu podejmować Laughing
Powrót do góry
Luka
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę, że nie tylko ja mam problem z określeniem swojej ścieżki zawodowej..heh:) w końcu 3 lata minęły skończyło się/kończy jakiś kierunek który pozostawia niedosyt wiedzy o sobie. Jesteś sweetyangel po ekonomicznej? Czego Ci brakuje na tej uczelni? Ja myślałam, żeby się przejść do coacha albo doradcy zawodowego, może spojrzenie takich osób pozwoli na znalezienie wskazówki. Typem humanisty nie jesteś, co? Po x latach obserwacji dochodzę do wniosku, że uniwerek w kwestiach techniczno-matematyczno-informatycznych to zwyczajna strata czasu. Politechnika nauczy Ciebie na pewno więcej no i ta renoma. Uniwerek to takie humanistyczne lanie wody, wciskanie masy pseudopotrzebnych rzeczy ubranych w och ach jakże naukowe ględzenie, na rzecz wypełnienia punktów ECTS. Sparzyłam się przeokrutnie ale to może mój uniwerek i specyfika wydziału powoduje taki smutny odbiór uczelni..
Powrót do góry
sweetyangel
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech ech ech. Tak kończe akademie ekonomiczną. Ten cały burdel zawodowy nie jest łatwą sprawą. Studiuje na NL i pracuje jednocześnie. Wypadam co rusz z rytmu nauki. Ciężko jest ale daje rade:)

Chciałabym poświęcić się narazie tylko nauce. W końcu nie jestem taka stara Bad Grin ;> chyba. Mam ogromne luki w wiedzy i pomimo tych lat zaczełabym studiowanie od zera...
Cytat:
Typem humanisty nie jesteś, co?

Właściwie to taka ze mnie polonistka jak matematyk Wink Nigdy nie miałam ulubioncy przedmiotów. Ulubiony był ten którego akurat sie uczyłam. Stąd też właśnie moje przyszłe problemy dot. wyboru uczelni.

Hmm no właśnie Politechnika-> nie bardzo chca poznawać budowe mojego PC... Analityk ekonomiczny po polibudzie? Chyba to nie ten desen...
Powrót do góry
tirimiri

PostWysłany: Sro Cze 22, 2011 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luka-nie można tak uogólniać-zarówno na uniwersytecie jak i politechnice są bardziej i mniej perspektywiczne kierunki. Na pewno na uniwersytecie przedmioty ścisłe są na bardzo dobrym poziomie (i gdybym miała studiować np fizykę, to na pewno wybrałabym uniwerek), natomiast np socjologia czy zarządzanie to niemalże wybór bezrobocia (bądź zarobki porównywalne do osób które dyplomu nie mają).
Na politechnice zaś w przypadku niektórych kierunków jest to mordowanie się na marne. Wybierasz dany kierunek-walczysz zeby przejsc z semestru na semestr po czym po zakonczeniu okazuje sie pracodawcy wcale sie o Ciebie nie biją(tak jak obiecywano), a zarobki to pensja ok 2 tysięcy złotych (co po takich studiach jest dosyć skromną kwotą).
Najważniejsze to robić to co sięlubi-wtedy nawet jeśli nie zarabiasz po tym kierunku tyle, ile byś chciała to przynajmniej nie masz poczucia, że zmarnowałaś czas studiując to.
Powrót do góry
Luka
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tirimiri muszę się z Tobą zgodzić jeśli chodzi o ogólnienie, użyłam skrótu myślowego. Inaczej wygląda profil studenta studiującego ochronę środowiska na uniwerku a inaczej na politechnice. Warto wiedzieć co czeka Ciebie mniej więcej po ukończeniu danej uczelni. Może faktycznie odbieram uniwerek strasznie negatywnie przez mój dziwny wydział gdzie wszystko jest pogrążone w chaosie, nikt nic nie wie, a 3 rok studiów zasiał w głowie pytanie ' Czy jesteś pewna, że to jest to?'. I na prawdę masz rację, warto iść za głosem swojego serca, nawet jeśli ktoś mówi, że na tego rodzaju absolwentów już nie ma zapotrzebowania albo jest ich już na rynku pracy za dużo. Za rok zdaję na psychologię, im starsza jestem tym pewniejsza swojej miłości życia, także wiem o czym piszesz;)

sweetyangel hmm.. a co chcesz robić? W czym dana wiedza ma Ci pomóc? Jak przeglądasz oferty pracy to w jakim kierunku chcesz iść/ albo siebie widzisz?
Powrót do góry
sweetyangel
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz że zdajesz na psychologię. Może razem pójdziemy? hehe Smile Co chcę robić? Właściwie to uwielbiam przeliczać, rachować, spekulować co by było gdyby. Myślę nad doradcą inwestycyjnym, analitykiem finansowym. Prowadzenie kapitału spekulacyjnego na potrzeby portfela. Poprostu chcę "robić" pieniądz.
Stąd też pomysł ekonometrii- nie chce powielać kierunku studiów. Choć jak mówie- zaczełabym od zera- wolę ugryżć to z innej strony.

Nie potrzebuje uniwersytetów do nauki- sama wezmę książke do ręki, sama poszperam za info. Tylko nie dam rady jednocześnie zaiwaniać fizycznie w pracy po 12h. Albo jedno albo drugie... A skoro zrezygnuję z pracy to w domu siedzieć nie będe. Trzeba już sie zdecydować aaaaaaaaaaaaa pomocy Smile
Powrót do góry
Luka
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to cho ze mną albo do Gdańska albo do Wrocka;) masz jeszcze rok, żeby zdecydowaćWink hm no to już jedno wiesz: nie chcesz podejścia uniwerku, ciężko jest mi Tobie doradzić bo to jest niestety bardzo mi odległa dziedzina. Pytałaś się może swoich znajomych jak to wyglądu tu i tu? Przeglądałaś ofertę edukacyjną na 'polajbudzie'? Hm, ja bym powiedziała, że nie powielasz swojego kierunku tylko właśnie zabierasz się za inne podejście do tematu-specjalizujesz się.Jeśli dobrze zrozumiałam, to skończyłaś licencjat , i chcesz od początku ewentualnie zaczynać na innej uczelni? A może połączenie lic na ekonomicznej i magier na polibudzie? Mój znajomy przeskoczył odwrotnie z polibudy na ekonomiczną no i jest zadowolony( tylko on studiował zarządzanie).. Chcesz studiować dziennie czy zaocznie? Jeśli dziennie, to rozumiem, że z pracy musisz zrezygnować, myślałaś o kredycie studenckim i jakiejś pracy na pół etatu ale już w swoim może zawodzie? No i to na tyle Lukowatych pytańWink Nie łam się, popytaj dokładnie co i jak, zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze: czy nauka, czy budowanie już ścieżki zawodowej. Poza tym nawet jak w połowie wybranej drogi stwierdzisz, że to nie to to nic się nie stanie- fajnie,że chcesz się rozwijać i siebie szukać, nie stajesz w miejscu tylko idziesz na przódWink.

Pozdrawiam
Powrót do góry
jjusti18
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Wto Paź 10, 2017 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka a może wybierzecie się na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017? Będzie poruszane 30 paneli tematycznych i będzie można poznać ważne osoby. Może Was zainspiruje jakaś branża... Ja na pewno jadę Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 09:37    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Forumowe "pogotowie" Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: