Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia religii

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Hobby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
supermartusia
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 15:14    Temat postu: Historia religii Odpowiedz z cytatem

myślę że to najlepsze miejsce na ten temat, od jakiegoś czasu szukam informacji dotyczących wiary ... w jakimś stopniu jest mój sposób na spędzenie wolnych wieczorów...
może to będzie dość kontrowersyjne, ale przestałam wierzyć w to co jest napisane w Biblii, w Boga cały czas wierzę jako ogromną energię, której cząstkę w sobie ma każdy z nas...
a mianowicie uważam że wszelkie religie pochodzą od tego samego czegoś, tylko migracje ludzi a następnie ich odizolowanie od innych grup na świecie powodowało że każda grupa wymyśliła to co jej najbardziej pasuje ...
są dowody, że historia życia osoby Jezusa powstała ok 3000 lat przed jego urodzeniem, czyli "chrześcijaństwo" ktoś sobie wymyślił z już istniejącej historii... najbardziej podobną osobą do Jezusa jest postać Horusa z Egiptu, takie same kluczowe wydarzenia w życiu, podobieństwo mają również Attis z Grecji, Kriszna z Indii, Mithra z Persji, tak samo postać Matki Boskiej dziewicy, była już wcześniej,
a co najważniejsze, wszystkie te postacie wzięły się ze starożytności, a mianowicie z astrologii, i ze wszystkiego wynika że postać Jezusa, Horusa i innych wyżej wymienionych symbolizuje SŁOŃCE,
a my ślepo wierzymy w to co jest napisane i nie umiemy inaczej interpretować a co gorsze ludzie odwracają się od jakichkolwiek sposobów tego wyjaśnienia,
a teraz link świetnego filmiku z wyjaśnieniami o których mówię...
http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947
w filmie jest wątek religii, banku światowego, terroryzmu ... ciekawe, polecam, otwiera oczy ...
a tu wywiad z byłym księdzem Llogari Pujol historykiem który badał mitologię i porównywał z Biblią
http://www.historia.terramail.pl/prasa/la_vanguardia_-_faraon_zwany_jezusem.pdf

a tutaj filmik na you tube trochę bardziej kontrowersyjny dla zagorzałych katolików, ale warty uwagi, pokazuje zapożyczenia w Kościele z pogaństwa którego sam nie toleruje. jest kilka części, a najgorsze jak święci ograniczali prawa kobiet, poniżając je i przypisując rolę służby mężczyźnie....
http://www.youtube.com/watch?v=NqqQpruuofQ&feature=channel

p.s. mam nadzieję że to stanie się tematem rozważań jako czysto informacyjny, a nie wojny

Ostatnio zmieniony przez supermartusia dnia Sob Sie 01, 2009 16:03, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 15:14    Temat postu:

Powrót do góry
Freja_x
Przyjaciel forum :)

PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Supermartusia, nie wiem czy ten temat się utrzyma, bo z doświadczenia nie tylko forumowego wiemy, że tematy religijne są BARDZO drażliwe...
Osobiście nie mam nic przeciwko temu tematowi, ale wyjątkowo bardzo mocno proszę wszystkie osoby, które zabiorą głos w dyskusji o używanie odpowiedniego słownictwa i kilkukrotne przemyślenie swojego postu przed jego zamieszczeniem tak aby nie urazić niczyich uczuć religijnych! Jeżeli dyskusja będzie kulturalna i na poziomie, to wg mnie temat może być bardzo ciekawy i pouczający.
Jeśli jednak dojdzie do regularnej wojny i obrażania jakiejkolwiek religii temat z pewnością zostanie skasowany.
Powrót do góry
Patryka

PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ateistką i Biblię traktuję raczej jako "mitologię" czy coś w tym stylu, ale osobiście dziwi mnie, jak można wierzyć w to, co w niej jest napisane. Tym bardziej, że interpretacji jest tyle, że na przykład i ja mogę sobie swoją wymyślić, tak samo prawdziwą jak i inne interpretacje, i stworzyć na tym religię.

A co do naszego katolicyzmu, faktycznie święta są "zapożyczone" z pogańskich, jak na przykład zaduszki - "dziady", boże narodzenie - "gody", noc kupały - świętego jana.

Wracając do Biblii, podobno była tyle razy przerabiana, poprawiana itd, niewygodne fragmenty usuwane przez kolejnych papieży, że nie mamy tak naprawdę pojęcia, jak wyglądala w oryginale. Podobnież np. Maryja Dziewica pochodzi z błędnego przetłumaczenia słowa znaczącego "dziewka, dziewczyna" na dziewicę właśnie.
Zresztą, Biblia w wielu momentach sama sobie przeczy, poza tym nie jest to tekst "ponadczasowy", który można by odnieść do naszych czasów (są tam liczne ślady dawnych przednaukowych wierzeń). moim zdaniem powinno to (taka ponadczasowość) świadczyć o świętości, a w tym przypadku świętości i prawdizwości tego tekstu przeczy.

Poza tym, dla mnie liczba religii, odłamów, sekt i różnych wierzeń (oraz różnych interpretacji tychże) jest dowodem na to, że to nie Bóg stworzył człowieka, a człowiek boga/bogów.

Zresztą, na czym opiera się katolicyzm? Na starym czy nowym testamencie? Jeden drugiemu przeczy, w jednym i drugim Bóg jest w inny sposób przedstawiony. Teraz katolicyzm w pewien sposób "odcina" się od starego testamentu, czci Jezusa jako Boga, a podobno Bóg ma być jeden (tak, wiem, jeden bóg w trzech osobach, ale na chłopski rozum, czy to nie są już trzej bogowie? Very Happy ). Dla mnie to rozróżnienie jest ważne, gdyż Bóg posiada "inne cechy charakteru" - jak na przykład mściwość, która jest powszechnie uznana za niekatolicką cechę Wink
Powrót do góry
small_girl
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 01:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biblia, jak biblia, ale... czytacie dwie zakazane gazetki? NIE i Fakty i Mity? Smile Tam się można wiele dowiedzieć.
Powrót do góry
Freja_x

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakty i Mity czytam nałogowo, co piątek nowe Wink
a o tej gazecie NIE nigdy nie słyszałam... możliwe, że po prostu u mnie jej nie ma, jaki ona ma nakład?
Powrót do góry
small_girl
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobacz sobie na http://www.egazety.pl/urma/e-wydanie-nie.html
NIE jest bardzo podobne w tematyce do FIM, ja praktycznie tych dwóch gazet nie odróżniam, obie prenumeruje[/url]
Powrót do góry
bibianna57416
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe informacje ale w sumie to nic tak naprawdę odkrywczego tutaj niestety nie ma Confused.
irena68377
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Pon Paź 30, 2017 08:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykła historia jest już wystarczająco nudna a wy chcecie jeszcze zajmować się historią religii ? Very Happy
lara48617
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Sro Lis 22, 2017 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto by chciał o takich bajkach dyskutować... ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamil15513
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Wto Gru 26, 2017 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co kto lubi, tego nie zmienisz Very Happy.
serbianka
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że dobrze jest się radzić w takich sprawach znajomych Smile Oni bardzo często są w stanie odpowiednio pomóc.
symeon53621
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy w biblii jest w ogóle zawarto jakakolwiek historia czy raczej nie ... ?
Powrót do góry
kasiarrrr
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć...
kuel
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Sro Cze 27, 2018 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto się moim zdaniem doradzić znajomych w tym obszarze tematycznym. Oni naprawdę zawsze są w stanie pomóc.
Reklama

Wysłany: Sro Cze 27, 2018 18:02    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Hobby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: