Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

oszusci na allegro
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Plotkowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ANIA28
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz

PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje ( w ilościach bardzo dużych ) np. tuszu ktory wart jest ok.150 zł, za 25 zł itp....... Nie mówie juz o testerach , których nie wolno wprowadzac do obiegu ( czerpac kozyści finansowej )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 20:33    Temat postu:

Powrót do góry
wiolczo
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dość często zaglądam na Allegro i kilka rzeczy już tam zakupiłam. Na szczęście nie miałam, żadnego przykrego incydentu. Natomiast moja koleżanka mi kiedyś mówiła, że została oszukana. Kupowała odtwarzacz DVD i okazało się, że był używany i uszkodzony, choć w aukcji zapewniali, że jest nowy.

Ja robię tak. Jeśli kupuję coś drogiego, lub coś na czym mi zależy przede wszystkim sprawdzam komentarze. Jeśli jest opcja kurier za pobraniem to biorę! Rozpakowuję przy kurierze i dopiero wtedy płacę. Mamy do tego prawo, żeby sprawdzić zawartość paczki.
http://wiekszepiersi.phorum.pl/viewtopic.php?p=62624#62624 Wink
Powrót do góry
rivka
Przyjaciel forum :)

PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiolczo napisał:
Ja robię tak. Jeśli kupuję coś drogiego, lub coś na czym mi zależy przede wszystkim sprawdzam komentarze. Jeśli jest opcja kurier za pobraniem to biorę! Rozpakowuję przy kurierze i dopiero wtedy płacę. Mamy do tego prawo, żeby sprawdzić zawartość paczki.

Bo w ogóle należy sprawdzać paczkę w obecności kuriera lub listonosza. Jeśli coś jest nie tak, to doręczyciel sporządza protokół, który potem jest podstawą reklamacji. Niektórzy sprzedający tylko takie reklamacje honorują. A doręczyciel ma obowiązek poczekać aż sprawdzimy przesyłkę.
Powrót do góry
roserouge
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 07:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój kolega kiedyś kupił aparat fotograficzny,nie byle jaki.kilka lat temu za kilka tysięcy zł i wiecie co dostał?Dwa słoiki litrowe koncentratu pomidorowego!!!A wiecie co się okazało?Nie tylko on został oszukany i nie z winy sprzedawcy na allegro tylko przez pocztę!była szajka,która okradała paczki!Zgłosił wszystko na policję,nawet program był w TVN Very Happy no i w końcu po długim czasie ich złapali a kolega odzyskał pieniążki Smile Wszystko dobrze się skończyło,ale miał dużo szczęścia,nie każdy tak ma! Pamiętam tylko jak odpakował paczkę i przyszedł nam pokazać co dostał...była kupa śmiechu!ciągle się z tego śmiejemy! Smile
Powrót do góry
mola84
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od trzech lat (bo tyle mieszkam w madrycie) tylko kupuje na allegro nigy sie nie naciełam zawsze kupuje od sprzedawców z wieloma komentarzami gdyby nie to allegro to nikt z mojej rodzinki nie dostałby prezentu na urodzinki np. bo stąd nie było by sensu posyłać :P
Powrót do góry
Patryka

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się ostatnio, podczas próby otwarcia przesyłki (dosyć drogiej) przy kurierze, dowiedziałam, że wcale nie mają oni takiego obowiązku - że płaci się, otwiera w domu, a jak coś nie gra, to wtedy dzwoni do nich i sporząda protokół szkody czy coś. Już się zaczęłam kłócić z kurierem, ale tak zapewniał, że jak coś nie tak, to się do nich dzwoni itd, zostawił numer (co ciekawe - gdzie bym zadzwnoiła, gdyby go nie zostawił? Very Happy ), i dałam za wygraną (poza tym była to rzecz, która raczej nie uszkadza się w transporcie :P ).

No i teraz nie wiem, jak to w końcu jest? Chodzi mi raczej o to, czy regulują to jakieś przepisy, bo wiadomo - na allegro piszą jedno, a kurierzy gadają drugie.
Tamten pan tłumaczył, że nie może mi wydać przesyłki bez podpisu, bo jakby to wyglądało, paczka otwarta, a nie podpisane/zapłacone, byloby na nich, że otwierają, a nie mogą Razz
Powrót do góry
Wuzelek
Kochany użytkownik
Kochany użytkownik

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie kurier wprowadził Cię w błąd, bo u nas jest inaczej. Kurier nakazuje otworzyć pudełko i sprawdzić czy zawartość jest zgodna (np. biżuteria) czyli czy coś tam jest. W razie gdyby towar był niezgodny to znaczy byłby wadliwy, nie było by go byłby inny od razu powinien wyciągnąc karte z reklamacjąSmile jeżeli otworzysz w domu bez kuriera np zamowisz drogi laptop dajmy to nie będziesz mogła posądzić firmy kurierskiej bo mogłaś zepsuć go sama:) a sprzedawca powie na Ciebie bądź firme;) jeżeli otworzysz i sprawdzisz czy działa i tu ups nie działa ty na 100% jestes bez winy:) mnie t tak tłumaczono:

# Przy odbiorze przesyłki od firmy kurierskiej należy pamiętać, aby przed podpisaniem odbioru koniecznie w obecności kuriera sprawdzić, czy jej zawartość nie została uszkodzona. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia należy spisać protokół reklamacyjny na specjalnym formularzu. Protokół musi być spisany na miejscu w obecności kuriera. Spisanie takiego protokołu jest jedyną podstawą do reklamacji.

to jest punkt z regulaminu wydawnictwa GREG

Poza tym często jak są bardzo drogie rzeczy firma kurierska sama sprawdza dane rzeczy gotowe do przesyłki... Ale dla pewności warto sprawdzić je ale trzeba je sprawdzić po podpisaniu się:

Paragraf 13

1. Doręczenie przesyłki Odbiorca potwierdza własnoręcznym i czytelnym podpisem na Liście Przewozowym, stwierdzając tym samym prawidłowość wykonania usługi. W przypadku, gdy Odbiorcą jest osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej doręczenie przesyłki potwierdza osoba upoważniona do odbioru.
2. Wszelkie zastrzeżenia dotyczące wykonania usługi lub stanu przesyłki, winny być wpisane na Liście Przewozowym przez Odbiorcę w chwili jej przyjęcia.
3. Przed potwierdzeniem doręczenia przesyłki na Liście Przewozowym i uiszczeniem wynikających z niego opłat Odbiorca nie może dokonać otwarcia przesyłki.

Paragraf 14

1. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia lub ubytku doręczanej przesyłki, Kurier doręczający przesyłkę niezwłocznie sporządza protokół szkód.
2. Sporządzenia protokołu może zażądać także Odbiorca, jeśli stwierdzi on, że przesyłka jest naruszona Protokół sporządza się w obecności przedstawiciela DHL Express. Protokół podpisują Odbiorca i przedstawiciel DHL Express. Odbiorca ma prawo żądać sporządzenia protokołu w ciągu 7 dni od daty odbioru.
3. Usługę pocztowa uważa się za nienależycie wykonaną, jeśli z winy DHL Express nastąpiła zwłoka w doręczeniu przesyłki lub ubytek lub uszkodzenie przesyłki. Usługę pocztową uważa się za niewykonaną w przypadku utraty przesyłki. Za utraconą uważa się przesyłkę, która nie doszła do miejsca przeznaczenia wskazanego w liście przewozowym w ciągu 30 dni od upływu terminu przewozu.

No to już masz:D regulaminy kurierów. Tylko tu jest haczyk;) ciezko udowodnić jest coś po fakcie... Więc nie wiem czy tak chętnie robią protokół po aż 7 dniach od dostarczenia:)

He przepraszam że tak edytuje i edytuje:D ale można wszystko zawrzeć w jednym poście niż potem śmiecićSmile

Ostatnio zmieniony przez Wuzelek dnia Sob Sie 29, 2009 15:43, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Patryka

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wuzelek, nie o to mi chodzi - chodzi mi o przepisy czy coś regulujące jakoś tę kwestię, aby było na czym się oprzeć, kiedy kurier nie będzie chciał zgodzić się na otwarcie przesyłki przed podpisaniem. Bo to co piszesz, jest oczywiste Smile

EDIT:
O, edytowałaś, kiedy ja pisałam odpowiedź Very Happy
Te paragrafy skąd są, z regulaminów firm kurierskich..?

EDIT2:
No tak, znowu dopisałaś, że regulaminy kurierów Razz

Tyle że nie do końca o to mi chodzi - miałam na myśli jakieś przepisy typu np. to, że klient ma 10 dni do zwrotu, itd, bardziej "odgórnie" ustalone, a nie firm kurierskich. Bo te mogą miec różne regulaminy przecież.
Powrót do góry
Wuzelek
Kochany użytkownik
Kochany użytkownik

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już sprawdzam:) tutaj dopisze odpowiedź jak coś znajde:D

1. Póki co to znalazzłam tyle, że firmy kurierskie są "na bakier" z prawem, czyli ich reggulaminy nie są zgodne przepisami prawnymi.

@. Szukam w prawie konsumentów aleto trochę potrwa:) Matko i córko nic nie mogę znaleźćSmile

Ostatnio zmieniony przez Wuzelek dnia Sob Sie 29, 2009 16:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Patryka

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam, że kurierzy nie mają takiego obowiązku, chyba że istnieje podejrzenie uszkodzenia paczki (zewnętrzne oznaki itd), fragment z forum prawnego

Cytat:
Nie istnieje przepis prawa (poza nielicznymi wyjątkami), który uprawniałby odbiorcę do żądania sprawdzenia zawartości paczki przed jej odbiorem. Z przepisów kodeksu cywilnego i ustawy Prawo przewozowe wynika zasada, iż do momentu odbioru paczki, za jej uszkodzenie odpowiada firma przewozowa. Odpowiedzialność przechodzi na adresata przesyłki dopiero w momecnie jej odbioru, a więc w chwili podpisania odbioru. W takim wypadku odbiorca jest zobowiązany do ewentualnej zapłaty za przesyłkę (przesyłka za pobraniem). I dopiero w tym momencie może otworzyć przesyłkę. Kurier może - na prośbę kupującego -umożliwić sprawdzenie przesyłki w swojej obecności, ale dopiero po podpisaniu odbioru przesyłki. Nie jest to też jego obowiązkiem, a jedynie może wynikać z grzeczności. Trudno wymagać bowiem od firmy przewozowej, aby umożliwiała otwarcie przesyłki w sytuacji, gdy odpowiedzialność za jej uszkodzenie ciąży na niej. W takim jednak wypadku przesyłka zostaje u adresata i jest on zobowiazany do zapłaty wszelkich kosztów wynikających z umowy przewozu. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń po otwarciu przesyłki, należy spisać protokół. Podobnie należy postąpić, gdy przesyłkę otwarto później - pod nieobecność kuriera. Należy w takim wypadku zgłosić niezwłocznie - nie później jednak niz w terminie 7 dni od dnia odbioru przesyłki - uszkodzenie zawartości paczki firmie przewozowej.

Istnieje jednak wyjątek od tej zasady. Mianowicie w sytuacji, gdy przesyłka ma oznaki naruszenia, adresat ma prawo żądać otwarcia przesyłki w obecności kuriera i to jeszcze zanim podpisze jej odbiór. Możliwość taka wynika z art. 74 ust. 1 ustawy prawo przewozowe. Przepis ten stanowi także, iż "przewoźnik wykonuje te czynności także na żądanie uprawnionego, jeżeli twierdzi on, że przesyłka jest naruszona". Z tego ostaniego stwierdzenia wynika, że kurier ma obowiązek dokonać protokolarnego otwarcia przesyłki w obecności adresata, na każde jego żądanie uzasadniane naruszeniem przesyłki. Co więcej, stwierdzenie odbierającego przesyłkę, iż według niego jest ona naruszona, jest dla kuriera wiążące. Innymi słowy, jeśli adresat żąda otwarcia przesyłki z powodu jej naruszenia, kurier ma obowiązek umożliwić otwarcie przeysłki. W takim wypadku należy spisać protokół otwarcia przesyłki i to niezależnie od tego, czy stwierdzono wystąpienie szkód.

Wskazać jednak należy na treść ust 5 ww. artykułu, który brzmi: "Jeżeli ustalenia protokolarne, podjęte na żądanie uprawnionego, nie wykażą szkody w przesyłce albo wykażą jedynie szkodę stwierdzoną już uprzednio przez przewoźnika, uprawniony ponosi opłaty określone w taryfie. " Innymi słowy, adresat powinien liczyć się z obowiązkiem poniesienia dodatkowych kosztów określonych w regulaminie przewoźnika w przypadku, gdy na jego żądanie dokonano otwarcia przesyłki, a nowych uszkodzeń nie stwierdzono.

Powyższe rozważania dotyczyły umowy przewozu, uregulowanej dość szczegółowo w ustawie Prawo przewozowe. Brak natomiast podobnych uregulowań ustawowych odnośnie umowy przesyłki pocztowej. Należy więc stwierdzić, że poza ogólnymi regułami wynikającymi z kodeksu cywilnego, a wskazanymi wyżej, zastosowanie będzie miał regulamin przedsiębiorstwa świadczącego usługi pocztowe. Warto zaznaczyć, iż w wielu przedsiębiorstwach świadczących czy to usługi przewozowe, czy usługi przesyłki pocztowej, istnieje możliwość "wykupienia" sobie prawa do otwarcia przesyłki w obecności kuriera w każdym wypadku. Jeśli wiec chciałby Pan w konkretnym przypadku dokonać sprawdzenia zawartości przesyłki przed jej odbiorem, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej formy wysyłki wraz z opcją umożliwiająca otwarcie przesyłki.

Poczta z kolei ma swój regulamin i nim się trzeba kierować.

To tyle, wiem już wszystko, dzięki Wuzelku za zainteresowanie Very Happy
Powrót do góry
Wuzelek
Kochany użytkownik
Kochany użytkownik

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm to straszne dziwne bo każdy kurier mówi co inego w sumie każdy regulamin firmy kurierskiej jest inny:)
Patryka

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo biorą pod uwagę swoje regulaminy, które zależą już od firmy, a przepisów jako takich "na nich" nie ma, czyli nie mają obowiązku wydać paczki przed zapłaceniem, jedynie wtedy kiedy paczka wydaje się uszkodzona, robi się protokół ze sprawdzenia paczki Rolling Eyes Czyli ten kurier ostatnio miał rację, dobrze, że się bardziej nie wykłócałam Very Happy

Te informacje podane przeze mnie powyżej nie są z regulaminów firm kurierkich, tylko z KC
Powrót do góry
Cornette
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupowałam rok temu też na allegro telefon. Przyszedł zgodny jak z opisem. A kupując na allegro zawsze sugeruje się ilościoa wystawionych pozytywnych komentarzy sprzedającego. Smile
Powrót do góry
Patryka

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, na tym też można się, wbrew pozorom, przejechać Wink Np. ostatnio kupowałam coś na allegro - rzecz za ponad 200zł - sprzedący miał 100% pozytywnych komentarzy. Za to w tym okresie, kiedy ja robiłam u niego zakupy, coś mu się "posypało" Laughing Negatywów wyskoczyła cała masa, a i ja musiałam się naczekać, namartwić i nadzwonić... Na szczęście skończyło się ok, ale nerwów mnie to trochę kosztowało.
Powrót do góry
Samanta

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny, wybaczcie że zrobię małego off topa - ale to związane z oszustami na allegro Wink

kupujecie czasami perfumy na allegro?
kojarzycie jakichś sprzedawców, którzy mają oryginalne i nie oszukują, sprzedając jako oryginalne podróby?
ja bym kupiła (w warszawie niby tyle jest perfumerii z odbiorem osobistym nawet) ale się boję, że kupię, ponoszę na sobie trochę zapach i się okaże,ze tandetna podróba.. Sad
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:17    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Plotkowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: