Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Języki obce
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Hobby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 11:35    Temat postu: Języki obce Odpowiedz z cytatem

Na czacie nawiazala sie dyskusja na temat jezykow obcych, pomyslalam ze moglby to byc ciekawy temat poniewaz wiele osob uczy sie ich glownie dla wlasnej satysfakcji. Jakich uczycie sie jezykow i jak radzicie sobie z nauka tych nietypowych, do ktorych matrialy sa trudno dostepne badz drogie? Licze tu na wymiane doswiadczen Wink

Moze ja zaczne. W szkole uczyla sie angielskiego i niemieckiego, sa dosc popularne wiec ze zgromadzeniem mterialow nie bylo problemow, przez kilka lat zebralo mi sie sporo ksiazek, slownikow kaset itp. Ok 6 lat temu zafascynowal mnie hiszpanski, zaczelam sie uczyc na wlasna reke poniewaz u mnie poza j. angielskim czy niemieckim nie ma kursow jezykowych. Standardowo - rozmowki, easy Espanol ale potem brak czasu i w gruncie rzeczy nic juz nie pamietam, dlatego chce wrocic do niego. Moja najnowsza milosc to szwedzki, to dopiero wyzsza szkola jazdy bo musze sie natrudzic zeby zdobyc cokolwiek - narazie brak kasy a ksiazki sa dosc drogie te tansze podobno niezbyt dobre wiec wole poczekac z zakupem na lepsze czasy Very Happy w tym przypadku musi zadzialac wyobraznia - w sieci brak slowniczkow typu on-line, za to sa angielsko - szwedzkie, wiec dodatkow szlifuje anglika tlumaczac z polskiego na ang. i z ang. na szwedzki, akcentu i wymowy ucze sie sluchajac szwedzkich piosenek i porownujac wymowe z pisownia. Zawsze bede miala jakies minimalne podstawy zanim zaczne sie uczyc na serio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Paź 19, 2006 11:35    Temat postu:

Powrót do góry
Karolcia
Przedszkolaczek
Przedszkolaczek

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemiec przez 3 lata w gim. i wiecej nie chce...
francuski przez 3 lata w LO i tez wiecej nie chce...
angielski od zerowki :P i mam juz FCE niedlugo podchodze do CAE i matury R Very Happy
LauraMini
Przyjaciel forum :)

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz ja:
- angielski - od podastawówki, radzę sobie dobrze, ale zawsze mogłoby być lepiej, więc nadal się uczę;
- francuski - 3 lata w LO, ale zauważyłam, że już sporo zapomniałam, więc warto by sobie przypomnieć;
- włoski - pół roku na darmowych zajęciach dodatkowych, więc nauczyłam sie podstaw;
- łacina - 2 lata w LO, bo była w programie. Ale też mi trochę pouciekało z głowy. Ale nietrudno będzie sobie to przypomnieć
Malwa

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielski: od średniaków w przedszkolu Very Happy. Czyli 11 lat? O matko Anxious
A nadal mi się wydaje, że mało umiem.

Niemiecki: od szóstej klasy podstwaówki prywatnie i teraz zaczynam od podstw w LO. Więc zbieram same szóstki na nic nierobieniu Wink . Trochę głupio, bo cofam się aż za bardzo wstecz, ale mogę się skupić na innych rzeczach, które mi się bardziej przydadzą.

Rosyjski: rok temu przez miesiąc, śliczny język, taki miękki tylko trudna pisownia. Uczyłam się sama, pomagała mi mama która zna go całkiem nieźle. ale nie pamiętam już nic, może kilka zdań, ale ani jednej literki, nic! Shock Jeśli kiedyś będę miała w przyszłości więcej czasu, to chciałabym się go uczyć Smile.

Bardzo bym sie chciała zamiast niemieckiego uczyć włoskiego lub rosyjskiego. Obydwa mi się podobają, są dźwięczne chocć każdy na swój sposób.

Karolcia: na jakim poziomie trzeba mniej więcej być żeby zdawać FCE? No i jak to wszystko wygląda? Przymierzam się, tylko nie wiem, jak zacząć. No i nie wiem, czy nie jest za późno, można jeszcze zdawać w wieku 16 lat?

Ostatnio zmieniony przez Malwa dnia Sob Wrz 01, 2007 17:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malwa jestem pod wrazeniem, jesli teraz tyle umiesz to co bedzie potem? Oby tak dalej Wink Ja wciaz nie moge sie zabrac za porzadna nauke, bo jestem strasznie niecierpliwa od razu bym chciala wszystko umiec a jak mi nie wychodzi to sie zniechecam.
Powrót do góry
Malwa

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzajmy Wink. Lubię się uczyć, ale tylko tego, co mi sprawia przyjemność Wink.
Powrót do góry
maleńka

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zazdroszcze wam!ucze się angielskiego od hmm 9lat w szkole i nie umiem prawie nic!nie rozumiem jak ktoś do mnie mówi po angielsku,głubie się w gramatyce i nawet nie umiem dobrze wymawic słów!niemieckiego ucze się od roku w szkole i umiem tyle co angielski!Ogólnie języki obce to dla mnie katastrofa:(
Malwa

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie właśnie najgorzej idzie rozumienie ze słuchu... Mam przygotowanie do matury i jak na razie ze słuchu to tylko 60 % Confused Jakos mi się to nie widzi.

Z mówieniem średnio na jeża, jak się rozkręcę to jest nieźle, ale nie mam dużego zasobu słownictwa, nie wystarczy powiedzieć: 'it's great', problemy się pojawiają, gdy trzeba pogłębic jakiś temat. Moja mocna strona to gramatyka... Chociaz tyle Wink.
Powrót do góry
Mała Mi

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się angielskiego uczę od baaardzo dawna, zaczęłam chyba w wieku 7 lat. Teraz kończę kurs przygotowujący do FCE. Oprócz tego 4 lata uczę się niemieckiego, ale zbytnio mi nie wychodzi :P Łacinę miałam przez całe LO - czyli 4 lata (a znam ją lepiej niż niemiecki Very Happy ). Z samouczków uczę się hiszpańskiego i portugalskiego. Teraz chciałabym się zapisać na jakiś kurs (albo hiszpański albo portugalski).
Bardzo lubię języki obce. Po skończeniu obecnych studiów, chcę zrobić zaocznie jakieś językowe. Waham się miedzy anglistyką a iberystyką Smile
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malwa jesli chodzi o zasob slow na maturze to sie nie przejmuj, moja kolezanka przez trzy lata ledwie zdawala z angielskiego a mature zdala fakt ze na minimum i jak sama mowila jej rozmowa z egzaminatorem opierala sie glownie na "yes" i tym podobnych zwrotach ale jesli masz troche dobrej woli to sie przymusisz do nauki slowek i bedzie git. Ja do matury uczylam sie z repetytorium leksykalnego, kosztowalo ok 30 zl a jest naprawde duzo slowek fajnie pogrupowanych tematycznie. Jesli potrzebujesz jakichs materialow do matury to zgloszaj sie do mnie na pw Wink
Powrót do góry
atsenka

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie niebardzo mam czym chwalić- raczej żalić Wink
Uczę sie niemieckiego od 5 kl podstawówki czyli teraz 8 rok, ale nie umiem zbyt wiele - tak na podstawowym poziomie.
Angielski- uwielbiam ten język ale moja przygoda z nim trwa dopeiro 3 rok- zaczęłam sie go uczyc w liceum, moja siostra mieszka od 10 lat w Londynie i to mnie zmobilizowało do nauki tego języka i w liceum wybrałam bo jako przedmiot główny- kontynuację i jeszcze poziom rozszerzony, mimo że w podstawówce i gimnazjum miałam niemiecki. Ale jakoś daję radę. Najbardziej sie obawiam matury- głównie ustnej i rozumienie ze słuchu Sad
Powrót do góry
Kuleczka18
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przeczytałam wasze wypowiedzi to aż mnie zatkało.Ja z językami mam straszne problemy.Ucze sie ang i niemieckiego.Na maturze zdaje niemiecki i już się do tego przygotowuje na lekcjah prywatnych,ale jeszcze nie w tym roku zdaje mature.Ogólnie z języków jestem noga,zazdroszcze tym co mają do tego głowe. Smile
Powrót do góry
vampiria
Przedszkolaczek
Przedszkolaczek

PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znam angielski, przez pol podstawowki i prawie cale liceum probowali mi wpoic cokolwiek z niemieckiego ale moj umysl skutecznie sie bronil przed wiedza... Za to sama w domu uczylam sie hiszpanskiego. Tak dla zupelnej przyjemnosci ucze sie finskiego, ktory jest rownie piekny, co pojebany. A od najblizszego semestru (o ile wreszcie na X semestrze studiow bede miala ze dwa dni wolnego) mam zamiar isc na kurs francuskiego, bo ostatnio okazalo sie ze w sumie to jest mi on potrzebny...A, i wierze, ze kiedys uda mi sie tez pojsc na kurs japonskiego, bo to moje marzenie od dobrych dziesieciu lat, na ktore nigdy nie mialam ani czasu ani kasy, a teraz musialam wybrac francuski...
Powrót do góry
M.

PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w szkole ucze się angielskiego i niemieckiego. Angielski mam od podstawówki, ale będąc dzieckiem stwierdziłam, że mi się on w życiu nie przyda i nigdy się do nauki nie przykładałam, ale czasy się lekko zmieniły przez te powiedzmy 5 lat. Ale postanowiłam sobie to nadrobić w tym roku, zanim gim skończę. Uczę się poooowolutku czasów, bo słówka na szczęście w miare umiem.
Niemiecki olewam całkowicie. W 6 klasie chodziłam na dodatkowe lekcje w szkole, a 1 klasie gim zbierałam same 5. W 2 klasie mi sie odwidziało uczyć, więc... a w tym roku nie uczę się kompletnie, na lekcjach gram w państwa-miasta. Chociaż mam dziwne wrażenie, że może kiedyś będe tego żałowac.

Poza tym, kiedy nauczę się ang, chcę się nauczyć fińskiego, dla mnie to cudowny język Smile
Powrót do góry
Bursztynek

PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielskiego uczę się od gimnazjum w którym notabene był fatalny poziom nauki jezyków obcych. Nie przystąpiłam do zadnych egzaminów Cambridge a mimo to maturę z angielskiego R zdałam wyśmienicie Very Happy
Francuski-krótka przygoda z tym językiem również w gimmnazjum. Bardzo mi sie podoba ale nic nie umiem oprócz paru zwrotów Razz
Rosyjski-uczyłam się przez 3 lata liceum. Wspaniały język, miękki i dzwięczny. Zawsze miałam z niego 5 Wink
Niemiecki-dodatkowy, obowiązkowy język w gimnazjum-z gramatyki miałam zawsze 3/4 ale czytać umiałam świetnie Very Happy

Reasumując: znam po troszku z paru różnych języków ale dobrze umiem tylko angielski (i w poczęści rosyjski). Lubię od czasu do czasu poczytać rozmówki polsko-jakieśtam i pouczyć się różnych zwrotów w różnych językach. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem 'językofilem' ale nie poliglotą Wink za mało umiem by siebie tak określić...ale lubię się uczyć języków obcych.
Reklama

Wysłany: Pon Sty 15, 2007 20:17    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Hobby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do: