Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakaz sprzedaży ziół (?)
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Tu można ponarzekać
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Victorie
Przyjaciel forum :)

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 19:39    Temat postu: Zakaz sprzedaży ziół (?) Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czy słyszałyście o unijnych dyrektywach zakazu sprzedaży ziółquestion?
Dzisiaj powiedziała mi o tym koleżanka, która słyszała wywiad na RMF FM. Zdziwiona taką informacją postanowiłam poszukać czegoś w internecie i to chyba prawda!!! To jest jakaś chora paranoja. Nie wiem czy słyszałyście o tym, żadnej takiej informacji nie przeczytałam na forum. Nie wiem co o tym myśleć. Przeczytajcie to:
Cytat:
Unia Europejska szykuje nam nowe, szkodliwe i porażające swoją głupotą dyrektywy zgodnie z którymi mieszkańcy Unii Europejskiej:

1) mają być pozbawieni możliwości korzystania z ziół i suplementów żywnościowych - sprzedaż ww. będzie nielegalna od 2009

2) od 2010 CAŁA żywność ma być napromieniowywana i szpikowana dodatkami i pestycydami

3) WSZYSTKIE zwierzęta (łącznie z hodowanymi ekologicznie) mają zażywać antybiotyki i hormony wzrostu

4) a uprawa przydomowa warzyw i owoców ma być objęta specjalnymi zezwoleniami i nie będzie możliwa bez zezwolenia.
(http://www.goldenline.pl/forum/mieszkaj-z-natura/594774)
Mam nadzieję, że to tylko jakiś żart... Powiedzcie, że coś źle przeczytałam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Nie Lis 23, 2008 19:39    Temat postu:

Powrót do góry
Dżusta
Profesor Piersiologii
Profesor Piersiologii

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozostaje mieć nadzieję, że to jakiś joke...w przeciwnym razie ręce opadają...chociaż i bez tego newsa wiadomo, ze zyjemy w chorym kraju i chorym swiecie....brak slow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze, to po Unii wszystkiego bym się spodziewała, choc z tą uprawą przydomową to jest troszkę niewiarygodne.. szkoda że ludzie byli tacy naiwni Confused
Słyszałam cos o rzeczach tego typu, co napisałaś, Victoriei wielu innych ale to dla was byłoby pewnie coś w stylu kolejnych teorii spikowych, więc nie napisze Wink
Powrót do góry
truskawa
Admin Emeryt
Admin Emeryt

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niektore przyprawy w kuchni to tez ziola i co z nimi? Wink mysle ze to jakies jaja ale ktoz to wie...
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby racja truskaweczka ale w to (co pogrubilam ) to akurat wierze..
Cytat:
1) mają być pozbawieni możliwości korzystania z ziół i suplementów żywnościowych - sprzedaż ww. będzie nielegalna od 2009

2) od 2010 CAŁA żywność ma być napromieniowywana i szpikowana dodatkami i pestycydami

3) WSZYSTKIE zwierzęta (łącznie z hodowanymi ekologicznie) mają zażywać antybiotyki i hormony wzrostu
4) a uprawa przydomowa warzyw i owoców ma być objęta specjalnymi zezwoleniami i nie będzie możliwa bez zezwolenia.
Powrót do góry
rivka

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfa napisał:
Niby racja truskaweczka ale w to (co pogrubilam ) to akurat wierze..
Cytat:

A mnie akurat w te rzeczy (pogrubione) ciężko uwierzyć. Co to za hodowla ekologiczna, jesli wszystko miało by być naszpikowane chemią Question

Punkt 4 wydaje mi się po prostu śmieszny. Już widzę miliony osób biegających po urzędach za zezwoleniem na zasianie marchewki Wink . Chociaż z drugiej strony... wszystko jest możliwe. Żyjemy w baaardzo dziwnych czasach Confused . Jedynie punkt 1 wydaje mi się najbardziej prawdopodobny, ale nie tyle, że sprzedaż będzie nielegalna, ile że kilka firm na świecie będzie mogła sprzedawać tego typu produkty, a co za tym idzie, będą mogli dyktować ceny. A to już takie śmieszne nie będzie...

W każdym razie liczę na to, że jest to jakiś kolejny głupi wymysł urzędników i żadne z państw UE nie zgodzi się na te bzdury.
Powrót do góry
Dżusta
Profesor Piersiologii
Profesor Piersiologii

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Unijne Referendum dotyczące Naturalnych Środków Leczniczych

Prawdopodobnie nie jesteście świadomi, że z końcem 2009 roku nie będziecie mieli dostępu do naturalnych terapii, suplementów, ziół i witamin w Unii Europejskiej.
Z rokiem 2010 nie będziesz miał wolności wyboru wysokiej jakości pożywienia czy naturalnych terapii.

Po 31 grudnia 2009r.:
- cała żywność będzie napromieniowana i może być potraktowana dodatkami chemicznymi oraz
pestycydami i nadal będzie nazywaną żywnością ekologiczną;
- sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół będzie NIELEGALNA, także wszelkie
terapie naturalne je używające;
- wszystkie zwierzęta rzeźne BĘDĄ MUSIAŁY zażywać antybiotyki i hormony wzrostu (łącznie z
hodowanymi ekologicznie!);
- z czasem przydomowa uprawa własnych owoców i warzyw będzie objęta ścisłymi uregulowaniami i nie będzie możliwa bez zezwolenia;

Exclamation Exclamation Exclamation Możesz zaprotestować! Podpisz petycję, jeśli się nie zgadzasz!

Aby podpisać petycję kliknij tutaj:
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
Nie zapomnij przesłać e-maila potwierdzającego!
Exclamation Exclamation Exclamation

dalej czytamy

Cytat:

Unijne Referendum dotyczące Naturalnych Środków Leczniczych

Ochrona zdrowia jest jednym z najważniejszych podstawowych praw człowieka, jednakże każdego roku
miliony Europejczyków umiera z powodu możliwych do zapobiegnięcia chorób, takich jak: zawały serca,udary i rak.

Naukowe badania wskazały, że chorób tych, jak wiele innych, można uniknąć używając naturalnych środków leczniczych, bez wystąpienia efektów ubocznych. Dane, ponad 10 000 badań, zostało
opublikowanych w prasie naukowej i w internecie, ukazując ogromną rolę witamin i naturalnych terapii.

Niestety, wprowadzone ustawy na poziomie krajowym i europejskim, pozbawią wolnego dostępu do
ważnych informacji na temat zdrowia i na temat naturalnych środków leczniczych, takich jak witaminy i
zioła, które nie mogą być opatentowane.

Nikt nie powinien mieć władzy ograniczającej Twojego prawa do dobrego zdrowia i długiego życia.
Upewnij się czy korzystasz dostatecznie ze swoich obywatelskich praw w odniesieniu do ochrony swojego zdrowia i życia.

Inicjatywa Europejskiego Referendum jest zwołana w Unii Europejskiej, aby ochronić fundamentalne prawo do dobrego zdrowia wszystkich obywateli.
Apel jest skierowany do wszystkich odpowiedzialnych polityków w Unii Europejskiej do przeprowadzenia Referendum na
temat Naturalnych Środków Leczniczych, gwarantując każdemu obywatelowi w Europie prawo do wolnego
i nieograniczonego dostępu do terapii witaminowych jak i innych naturalnych środków leczniczych.

Inicjatywa wzywa rządy Europy do uświęcenia prawa do Referendum w ich narodowych konstytucjach.

Czym jest kampania dla Referendum dla Naturalnych Środków Leczniczych?
Kampania dąży do zagwarantowania wolnego dostępu do naukowo popartych naturalnych środków leczniczych dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej poprzez przeprowadzenie Referendum na temat
Naturalnych Środków Leczniczych we wszystkich 27 krajach Członkach UE.

Do osiągnięcia tego celu
Inicjatywa potrzebuje jednego miliona podpisów w petycji domagającej się od Unii Europejskiej przeprowadzenia takiego referendum bezzwłocznie.

Dlaczego jest potrzeba takiej inicjatywy?

Drakońskie ustawy zamierzające zakazanie informacji nt. Naturalnych Środków Leczniczych i ich użycia są
ciągle wprowadzane w całej Europie pod pozorem „ochrony zdrowia publicznego”. Jest to robione bez
względu na fakt, że miliony ludzi umiera każdego roku z powodu chronicznych chorób, takich jak ataki
serca, udary czy rak i bez względu na fakt, że tysiące badań już wskazały na to, że naturalne środki lecznicze
(włączając terapie witaminowe) mogą uchronić przed wystąpieniem tych chorób.

źródło: http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?t=1324&sid=ff0feb9bcc191c65c4e40daebdf0139b
Powrót do góry
Roxi
Adminka
Adminka

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde co do petycji to nie lubie zostawiac w necie moich danych osobowych...jestescie pewne ze to nie zadna sciema? Ja dostalam to info pare tygodni temu i myslalam ze ktos sobie jaja robi, chociaz wlasciwie punkt 2 i 3 juz sa w duzym stopniu stosowane...
Powrót do góry
Victorie

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny jeśli od przyszłego roku zioła będą nielegalne to cała podstawa tego forum legnie w gruzach... Ja po prostu juz mam doła bo dopiero zaczęłam kurację a już będzie nielegalna.... I co z naszymi marzeniami Sad Dziewczyny moze podpiszemy grupowo tą petycję... Może akurat nasza inicjatywa coś da?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do nielegalności ziół troszke mało wiarygodne..(choć kto wie) wiadomo że na suplementach (ktore nie zawsze są takie zdrowe jak utrzymuja producenci) zbija się mnóstwo pieniędzy, tymbardziej, że to jest ostatnio bardzo modne
Powrót do góry
truskawa
Admin Emeryt
Admin Emeryt

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomyślcie jeśli zioła miałby byc nielegalne to ile by firm opadło? te od przypraw, leków, kosmetyczne i to w ilu krajach? kto weźmie za to odpowiedzialność...lepiej przymknac na to oko
a co do suplementow to firmy wprowadzaja je z oszczednosci - lepiej na rynek wypuscic takie cos niz wydawac na badania aby dany specyfik nazwac lekiem (upraszczajac)
czarnulka
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypełniłam petycję na tej stronce co podałyście powyżej,że jestem za metodami niekonwencjonalnymi,witaminami i ziołami. Smile
Powrót do góry
Dżusta
Profesor Piersiologii
Profesor Piersiologii

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i prawidłowo Very Happy ja też mam to za sobą, nie dajmy sobie odebrać ziółek i witaminek Very Happy
Powrót do góry
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli, to prawda to na bank nie przejdzie. Jest mnóstwo ludzi, napewno bardziej wpływowych niż my Very Happy którzy się na to nie zgodzą. Niby wszędzie takie wyzolenie i wolność a zwykła mięta ma być zabroniona ?? Troche to niepoważne.. Confused

BTW
Dżusta, widze poczuła już świąeczny klimat Cool
Powrót do góry
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupełnie przypadkiem natknęłam się na ciekawy artukuł odnośnie tematu, polecam.
http://www.eioba.pl/a90764/kodeks_zywnosciowy_codex_alimentarius_a_faszyzm

W głowie mi się nie mieści, że może ojść do czegoś takiego..
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Gru 05, 2008 21:45    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Tu można ponarzekać Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: