Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Masa solna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Hobby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freja_x
Przyjaciel forum :)

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne pytanie Smile

w jaki sposób na tych kopertach robisz te "obramowania", które wyglądają jak nitka?
wygniatasz wzorki, a potem to malujesz? (jeśli tak to prze pięknie Ci to wychodzi!)

i pytanie które mi się nasuwa tak siłą rzeczy.. a jak by taką kopertę tudzież inne rękodzieło przeszyć taką prawdziwą nitką? jakby to się zachowało w piekarniku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Lut 04, 2011 22:15    Temat postu:

Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tę nitkę robiłam wykałaczką.
Możesz spróbować zrobic dziurki przed wypieczeniem, ale ja bym nie "wszywała" tej nitki przed pieczeniem, bo może być z domieszką czegoś sztucznego i kto wie jak się zachowa przy wysokiej temperaturze.

Jak juz coś zrobisz, to wrzuć zdjęcia, bo jestem strasznie ciekawa jak Ci wyszło.
Freja_x

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak juz coś zrobisz, to wrzuć zdjęcia, bo jestem strasznie ciekawa jak Ci wyszło.

haha dobre Laughing Laughing Laughing

powiedz lepiej, że chcesz się pośmiać Very Happy
jeszcze nic nie robię, bo nie mam na razie czasu, a w moim przypadku, to na pewno potrwa, więc trochę tego czasu będę potrzebować :P

jak zrobię, to MOŻE dam Wam powody do śmiechu i wrzucę fotki Wink
Powrót do góry
Freja_x

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cherris na większości stron o masie solnej jest coś w tym stylu:

Cytat:
# w piecyku gazowym suszenie powinno się odbywać w bardzo niskiej temperaturze (początkowo 50-70 stopni C), najlepiej przy lekko uchylonych drzwiczkach (gaz charakteryzuje się wysokim stopniem wilgotności)
# można suszyć modele w piecach elektrycznych (zalecana temperatura około 75 stopni C)

Ty pisałaś o temp 180*. Wiem, że masz w tym spore doświadczenie, więc wykorzystam oczywiście Twój sposób, ale powiedz proszę z czego mogą wynikać aż tak duże rozbieżności?
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie z cierpliwości wypiekającej i z warunków. Jak suszysz w niższej temperaturze, to trwa to ładnych kilka godzin, ale masz pewność, ze ciasto nie "popuchnie" miejscami i wszystko będzie piknie. Ja suszę, a właściwie piekę w temp ok. 180st, bo po pierwsze mam durny piekarnik i jak jest niższa temperatura, to równie dobrze bym mogła go w ogóle nie odpalać, a po drugie aniołki i drobne elementy z masy nigdy mi się nie odkształcały, zaś przy tych "kartkach" to akurat nie był żaden problem, że miejscami masa trochę spuchła. Ponadto suszenie w wyższej temperaturze, to bardziej pieczenie i jak aniołki tak piekę, to się ładnie ciasto zarumienia i przypieka.
Freja_x

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cherris pytanie kolejne Very Happy

wiem, że Cię męczę, ale jesteś moim guru od masy solnej Very Happy

powiedz mi proszę, czy zwieńczenie dzieła poprzez pomalowanie lakierem bezbarwnym jest konieczne?

z tego co napisałaś, to kolorki są po tym ładniejsze, zawsze tak jest? i czy w jakiś znaczący sposób wpływa to na trwałość danej figurki?
wiem, że zadaje dziecinne pytania, ale właśnie wypiekłam swoje pierwsze ekhm dzieło i maluje plakatówkami.. podoba mi się w miarę ten efekt a że nie mam akurat żadnego bezbarwnego lakieru to zastanawiam się czy tak zostawić, czy jednak ten lakier jest konieczny Wink
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... no to tak.
Proszę o ciszę, bo guru mówi. Very Happy

Ja lakieruję tylko wybrane elementy, z resztą mam satynowy lakier, więc figurki nie błyszczą jak po lakierze do paznokci. Na temat trwałości figurki są dwie teorie:

1. Wysuszoną figurkę lakierować w całości i to dokładnie, bo jak wilgoć gdzieś zajdzie, to się rozwali. Niby teoria słuszna, ale żeby była skuteczna w praktyce, to trzeba bardzo dokladnie polakierować figurkę i to najlepiej kilkoma warstwami lakieru, a po każdej warstwie trzeba swoje odczekać, żeby wyschło. Z resztą jak w cudak solny nie został dobrze wysuszony, a przecież tak się zdarza, to lakierując go całego nie tylko nie pozwala się nasiąknąć wilgocią z zewnątrz, ale tez i wilgoć ze środka nie ma jak się wydostać.

2. Moja teoria, jak figurka jest dobrze wysuszona i wypieczona, oraz nie stoi w miejscu grożącym wilgocią, np. w łazience i w kuchni, to nic nie trzeba z nią robić. I ja tej teorii się trzymam, a mam solne cudaki mające więcej niż rok i się trzymają jak skała. Za to słyszałam o historiach, że komuś aniołek ze ściany spadł, bo był zupełnie miękki. No... cóż to tylko masa solna, nie oczekujmy cudów, jak ma nasiąknąć wilgocią to i tak nasiąknie. Z resztą tenże aniołek ponoć wisiał w łazience, więc i tak się dziwię, że nie zamienił się w wodniczka szuwarka.

A teraz prosze zdjęcia Twoich solniaków. Very Happy
Freja_x

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję guru za wyczerpującą odpowiedź Very Happy

zdjęcie wstawię, jak dokończę malowanie, ale w sumie to nie ma się czym chwalić, bo to jest zero mojej własnej inicjatywy, bo zgapiłam kota w ramce z tej stronki co wkleiłaś Embarassed
no ale na pierwszy raz chciałam coś łatwego, a bałam się, że jak zacznę za bardzo kombinować, to mi nie wyjdzie i się zniechęcę..
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgapiłam, tylko zainspirowałam się. Very Happy
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 01:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby figurki były trwalsze i nie łapała ich wilgoć dodaje się kleju do tapet.

Znalazłam różne wersje przepisów, w zależności od tego co chcemy uzyskać.

ŚCISŁA MASA SOLNA DO WYROBU KAFLI I PŁAT :
20 dkg mąki
40 dkg soli
2 łyżki rozrobionego kleju do tapet
12,5 dkg wody.
Z takiej masy można tworzyć duże modele figurki, maski, duże kosze , ramki na zdjęcia itd

ŚCISŁA MASA SOLNA DO WYROBU DUŻYCH MODELI :20 dkg mąki
40 dkg soli
12,5 dkg wody.
Taka masa nadaje się do wyrobu figurek, dużych koszyczków, większych kwiatów, baranków itd.

MASA SOLNA DO WYROBU MAŁYCH MODELI :
20 dkg mąki
20 dkg soli
10 dkg mąki ziemniaczanej
15 dkg wody
Po połączeniu wszystkich składników wyrabiamy bardzo dokładnie masę. Taka masa posłuży nam do wyrobu np.małych koszyczków z kwiatkami , wianuszków , listków i kwiatków, aniołków itd.

MASA SOLNA DO WYROBU PROSTYCH MODELI
20 dkg mąki
20 dkg soli
12,5 dkg wody.
Wszystkie składniki należy bardzo dokładnie wymieszać i wyrabiać masę,aż stanie się elastyczna.
Z takiej masy można zrobić np. niewielkie kwiatki i listki.

ELASTYCZNA MASA SOLNA DO WYROBÓW SCHNĄCYCH NA POWIETRZU:20 dkg mąki
20 dkg soli
2 łyżki rozpuszczonego uprzednio kleju do tapet
12,5 dkg wody.
Klej do tapet dodaje się w trakcie wyrabiania masy tzn. po połączeniu mąki soli i wody.

Wszystkie przepisy pochodzą ze strony:

http://www.masasolna.com.pl
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś dodawałam i kleju do tapet i gipsu, jakoś specjalnie to nie wpłynęło na jakość masy i jej trwałość. Kurcze, nawet nie wiedziałam, że klej do tapet wpływa jakoś na higroskopijność masy. Dzięki Nimfa za linka, jak będę miała trochę więcej czasu, to przejrzę stronę. Wink
Roxi
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cherris ale zes mnie zainspirowała Smile Bardzo ladne te twoje cudenka i tez wymyslilam zeby sobie kilka zrobic. Na razie udalo mi sie je upiec i czekaja na malowanie. Mam tylko dwa male problemy:
- pieklam je na papierze do pieczenia i sie poprzyklejaly do niego, mozna to jakos piec zeby sie nie przyklejaly?
- chcialam zrobic swiecznik z aniolkiem ale sie moj aniolek troche stopil i wyszedl swiecznik zeskrzydlatym Shrekiem Razz Wiesz moze jak zrobic stojaca figurke?
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pierwszy problem jest bardzo prosta rada: piecz albo na folii aluminiowej, albo bezpośrednio na blaszce. Wink

Drugi problem jest bardziej... problematyczny. Większe figurki stojące są ciężkie, więc deformują się w pieczeniu. Zawsze możesz zrobić z folii aluminiowej taki ubity mocno stożek i jeżeli jest taka możliwość, to wypiekać nie na stojąco, a jednak na leżąco - mniejsze prawdopodobieństwo zdeformowania się figurki.

Roxi, jak pomalujesz, to wrzuć zdjęcia. Smile
Roxi
Adminka
Adminka

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Cherris Smile Jak niepopsuje figurek malowaniem i zlokalizuje gdzies aparat to wrzuce Wink
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś wieczorem zaklinałam wiosnę i pomalowałam czekające na tę chwilę cudaki.

A tak przy okazji pomalował się i zazielenił pankot. Wink

Przepraszam za jakość zdjęć, ale były robione już wieczorem.
Reklama

Wysłany: Pią Lut 18, 2011 23:18    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Hobby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Skocz do: