Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Masa solna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Hobby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roxi
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sliczne Very Happy Ja kupilam wreszcie farbki i teraz sie boje, ze wszystko schrzanie jak pomaluje, bo malowenie farbkami nigdy mi zbytnio nie wychodzilo. Cherris a oczka tez maluje sie farbkami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 11:19    Temat postu:

Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roxi, nie ma czego się bać. Jak takie farbiane antytalencie jak ja daje sobie jakoś radę, to znaczy, że nie jest to takie trudne jak wygląda. Fakt malowanie małych elementów wymaga trochę precyzji, ale za to co nie wyjdzie można zmyć wacikiem zwilżonym wodą i próbować aż do skutku. Smile
Wcześniej oczy, usta i jakies jakie cienkie linie malowałam mocno wyciętym pędzelkiem od lakieru. Zrobiłam taki cieniutki pędzelek jak do zdobień paznokci i dawało radę. Jak się wzbogaciłam to kupiłam sobie pędzelek 0/5 używany przez modelarzy do malowania malutkich elementów. Zaś takie "cieniowanie" (jaśniejsza farba na ciemniejszej) robię kawałkiem gąbki ze zmywaka. Jak widać "hand made" pelną gębą. Normalnie profesjonalizm w każdym calu. Very Happy
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniosłam dziś porażkę. Wczoraj wieczorem oprócz aniołków ulepiłam też myszkę, takiego małego szczurka. Przesechł sobie w temp. pokojowej przez noc, a ranem wstawiłam do piekarnika. Najpierw było wszystko ok, a potem, jak podniosłam temp. w piekarniku do ok. 150 st. I... mysza pękła, to znaczy tyłek jej rozsadziło z taką siłą, że wystraszyłam się, że to piekarnik się zepsuł. d'oh!
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suszę na powietrzu i zawsze mi odpadają małe elementy - uszy, ogonki. Masa jest lekko popękana i nie wygląda zbyt ładnie po wyschnięciu Confused Cherris czy mogłabys wstawic zdjęcie przed pomalowaniem? Chce mnieć orientację czy figurki po wysuszeniu mają tak wyglądać czy to mnie wychodzi coś nie tak
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Może za mało mąki, albo soli dajesz. Confused Próbowałaś ten przepis z mąką ziemniaczaną?

Moje Aniołki po upieczeniu wyglądają tak:

Uploaded with ImageShack.us
Ale zdarza się, że niektóre są bardziej wypieczone i bardziej brązowe.
sylvia10
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo

Ostatnio zmieniony przez sylvia10 dnia Czw Wrz 24, 2015 19:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie prace z masy solnej sprzedaję do sklepu z rękodziełem w Białymstoku. Jeżeli chciałabyś jakiegoś aniołka, to z wielką chęcią mogę Ci go sprzedać za jakąś symboliczną kwotę. Jak się zdecydujesz, to napisz wiadomość na PW. Very Happy
No i bardzo mi miło, że tak podobają Ci się moje lepieje. Very Happy
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie próbowałam z mąką ziemniaczaną, po przemyśleniach pozostałam przy klasycznym przepisie. Korzystałam z obu wariantów suszenia - na powietrzu i w piekarniku i za każdym razem pękały. Kiedy robie z równych proporji maki soli i wody konsystencja mi nie odpowiada wiec potem dolewam i dosypuje zeby masa byla bardziej plastyczna i calkiem mozliwe ze z czyms przedobrzylam.
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfa, a czym kleisz małe elementy? może to, że odpadają to wina nieodpowiedniego przymocowania. Choroba, no nie wiem co Ci doradzić. Mi pękają aniołki z wierzchu, gdy naruszę strukturę lekko już wysuszonej masy, tzn. np. mam już skrzydła i po jakimś czasie przyjdzie mi do głowy wycisnąć na nich wzorek, no i powierzchnia masy trochę pęka.
A druga opcja pękania, to od spodu figurki robią się pęknięcia, jak jest zbyt duża temperatura w piekarniku. Jednak te pęknięcia w niczym nie przeszkadzają.

Świeże Anielki malowane w nocy z powodu bezsenności:

Ostatnio zmieniony przez Cherris dnia Wto Lut 22, 2011 01:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 01:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słodkie Cherris Very Happy właśnie nie kleje! przymocowuje je lekko zwilżone do pozostałej części figurki, czasem trzymają się mocno a jak mają kaprys odpadają. Wrzucę zdjwygląda ciasto pęcia ze zbliżeniem jak wygląda ciasto po wysuszeniu to może coś zdiagnozujesz Wink
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzucam zdjęcie pierwszego aniołka z "nowymi" oczami. Wczesniej jedyne oczy jakie i przypadły do gustu i które potrafiłam namalować, to oczy zamknięte. Dlatego prawie wszystkie aniołki śpią, drzemią, dumają i robią wszystko inne z zamkniętymi oczami. Very Happy
Ile mnie rodzina muliła o otwarte oczy aniołkom i jakiś chociaż szczątkowy nos, tego nikt nie wie. Wink Aniołek jeszcze nie jest polakierowany, więc kolory nie są bardzo intensywne.

Nimfo, czekam na zdjęcia. Roxi wyskakuj tam z fotek. Smile
sylvia10
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 00:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo

Ostatnio zmieniony przez sylvia10 dnia Czw Wrz 24, 2015 19:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roxi, świetne początki, no te koty są czarowne. Smile
Czarownica jest świetna. Wyobrażam sobie ile musiałaś się nasiedzieć, żeby to wylepić.

Sylvia, z transportem nie ma problemu, bo generalnie jak wysyłam solniaki, to je owijam w celofan i pakuję do kartonika wypełnionego porwaną i pogniecioną gazetą, więc nie ma bata, żeby coś tam się połamało, albo pogniotło, chyba że... ktoś ewidentnie się uprze, żeby poskakać po paczce. Very Happy
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 08:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój tata kiedyś zdążył poczęstować się dekoracjami wielkanocnymi (wyciętymi foremkami do ciastek). Takiej miny u niego jeszcze nigdy nie widziałam. Very Happy
Roxi
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe bez facetow to by smutno bylo Very Happy
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 17:23    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Hobby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Skocz do: