Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prezenty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Forumowe "pogotowie"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jill
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z moim facetem mamy taki zwyczaj by robic sobie prezenty "wlasnoręcznie" - albo by mialy jakis osoobisty charakter,
np. koszulka z samodzielnie zaprojektowanym nadrukiem, raz zrobilam mu kalendarz z moimi "niegrzecznymi" zdjęciami.
Takie prezenty są na prawde bardzo fajne i są piękną pamiątką, przy okazji nie trzeba nawet bardzo sie kosztowac (na kalendarz wydalam okolo 30 zl).

Patryka-super pomysl na prezent.
Gdybym tylko umiala piec ciastka, to bym tez taki zrobila! Very Happy
mozesz do pudelkeczka wlozyc jeszcze jakas karteczke z zyczeniami, ladnie przez Ciebie ozdobioną Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 15:30    Temat postu:

Powrót do góry
Riko
Adminka
Adminka

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że własnoręczne prezenty są bardzo fajne. Ja raz podarowałam chłopakowi nasz wspólny portret naszkicowany przeze mnie ołówkiem. Tylko zajęło mi to bardzo dużo czasu, no i choć nie jestem artystycznym geniuszem, wyszło całkiem przyzwoicie Wink.
Ciastka też są dobrym pomysłem na prezent, ja zawszę piekę jakieś facetowi na walentynki.
Powrót do góry
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku zamierzam sama zrobić prezenty gwiazdkowe, na mikołajki raczej nie zdążę bo za mało czasu. Chciałabym zrobić własnoręcznie ozdobne mydełka barwiąc je barwnikami spożywczymi, lub wrzucając do środka ususzone cytrusy oraz olejki do aromaterapii. W sieci jest mnóstwo przepisów

Przykładowy przepis

Cytat:
Materiały: kostka 200 g szarego mydła (np. Biały Jeleń) - 1,40 zł, sklepy z artykułami chemicznymi, pół szklanki płatków owsianych - 1,40 zł/0,5 kg, sklepy spożywcze, suszone kwiaty lawendy - 3,20 zł/50 g, apteki, olejek cytrynowy - 5,80 zł/10 ml, apteki
1. Kostkę szarego mydła (lub innego bezzapachowego) trzemy na wiórki na tarce o dużych otworach
2. Do dwóch szklanek wrzątku wsypujemy pięć łyżek kwiatów lawendy, gotujemy przez 4 min i odstawiamy. Gdy wywar wystygnie, odcedzamy go i wsypujemy wiórki mydlane. Podgrzewamy w emaliowanym naczyniu, aż mydło się stopi. Od czasu do czasu mieszamy i pilnujemy, by nie wykipiało
3. Zdejmujemy naczynie z ognia, dodajemy płatki owsiane i olejek. Dokładnie mieszamy. Przygotowana porcja wystarcza na 6-8 mydełek4. Przekładamy mydlaną masę do natłuszczonych oliwą pojemniczków, np. foremek. Gdy mydełka zakrzepną i wystygną, wyjmujemy je i zawijamy w ligninę. Zostawiamy je w suchym, ciemnym i przewiewnym miejscu na kilka dni, by wyschły
źródło:czterykaty.pl

Jeśli czas mi na to pozwoli na 6 grudnia obdaruje najbliższych ozdobami choinkowymi wykonanymi z makaronu, masy solnej, szyszek papieru itp -zwłaszcza siostrę która od niedawna jest na swoim a więc posiada swoją prywatną choinkę Wink
Wygląda to mniej więcej tak:

Jeśli macie ochotę się pobawić we własnoręczne przygotowanie prezentów, mam jeszcze kilka pomysłów:

1. Papierowa biżuteria

2. Figurki z masy solnej

mojeanielisko.blox.pl

3. Chatka z piernika

Ostrzegam, bardzo pracochłonna sama się kiedyś na nią pokusiłam i w połowie miałam ochotę rzucić to w cholerę Wink

Tyle narazie jeśli chodzi o prezenty świąteczne. Ciasto dla faceta to bardzo fajny pomysł,zwłaszcza dodając zaskakującą dekoracje. Kiedyś zrobiłam dokładnie takie:

Najlepsze było to że każdy pytał, co ma zrobić z płatkami róż Very Happy

Można zrobić też pralinki i zapakować każdą z osobna w folię przewiązując wstążeczką. Również można znajść w sieci wiele przepisów i wariantów dekoracyjnych

Cytat:

Składniki

dla 4-6 osób

wiórki kokosowe, 2/3 szklanki
masło, 1/2 kostki
nutella, 1 łyżka duża
cukier puder, 1/3 szklanki
mlekro w proszku, 3/4 szklanki mozna dać wiecej
aromat waniliowy, kilka kropel

Opis przygotowania
czas przygotowania: do 20 min

1. Połowę masła z przepisu rozpuścić na patelni nastęnie wsypać wiórki i zezłocić je. Uwaga bo szybko sie złocąSmile

2. Mikserem zmiksować masło na puszto i dodać nutelle cukier i aromat.

3. Ucierając całość dodawac na zmiane wiorki (zimne wystudzone!)i mleko w proszku. Następnie formować kulki( jak sie klei dodac mleka jak jest suche dodac masla) i obtaczać ...tu w czym dusza zapragnie Smile u mnie: migdaly, cacao , cuier puder , "gole", oblane czekoladą.

źródło: http://smaker.pl/przepisy/

Zamiast tego mogą być babeczki z wbitą wykałaczką do której może być przymocowane zdjęcie albo karteczka z fajnym i zabawnym cytatem

Powrót do góry
small_girl
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 02:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super pomysły!
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłam pralinki w tamtym roku na gwiazdkę i radocha obdarowanych było nie do opisania. Very Happy Zrobiłam pralinki "Rafaello", śliwki w czekoladzie, z gorzkiej czekolady i jeszcze takie z orzechami. Koszt nie jest duży, trochę zabawy, ale reakcja obdarowanych i smak pralinek... cud miód. Z resztą już od miesiąca krzyczą, że na prezenty chcą znowy coś dobrego.

A aniołki z masy solnej też robię, tyle że bardziej na sprzedaż. Very Happy Jakby ktoś chciał robić takie aniołki,to mogę podesłać stronki, gdzie są rysunki instruktażowe co i jak krok po kroku - takie kursy dla zupełnie zielonych.
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nasza Cherris jest bardzo twórcza, jak nie torty to aniołki Wink W takim razie ja poproszę o sprawdzony przepis na masę solną. Robiłam latem figurki ale nie wyszły idealnie, masa się rozłaziła i wyszły jakby miały nadwagę Wink Troszkę też popękały mimo, że suszyłam na słońcu co ponoć miało być bezpieczniejsze niż piekarnik. Możesz mi też na pw wrzucić link do swoich aniołków, chętnie obejrzę
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepis na masę solną jest bardzo prosty:
sól (najlepsza drobnoziarnista) i mąka w proporcji 1:1 (1 szkl. soli : 1 szkl. mąki) i woda, z tym że wodę trzeba dodawać w trakcie wygniatania ciasta tyle, żeby konsystencja ciasta była jak plasteliny. Ot i cała sztuka. A anielki wypiekam w piekarniku na blaszce wyłożonej folią aluminiową, w temp. ok. 180st C, jakieś dwie godziny, aż będzie lekko złote.

Anielki później maluję zwykłymi farbami plakatowymi, a to że farba ma połysk, to dzięki lakierowi akrylowemu (taki do podłóg - nie śmierdzi, jest rozpuszczalny w wodzie i nietoksyczny). Złote akcenty są namalowane złotym werniksem.

Na tej stronce są zdjęciowe kursy robienia figurek z masy solnej:
http://www.cafeart.pl/masy_plastyczne/

Moje Anielki Stróżelki:

Uploaded with ImageShack.us
Freja_x
Przyjaciel forum :)

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cherris Ty to masz TALENT !
Powrót do góry
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za przepis! Razz Świetne są te Twoje aniołki, spróbuję też coś zrobić ale coś czuję, że mój fatalny piekarnik zniweczy moje dzieło Wink
Dzisiaj robię próbne babeczki, bo chciałabym na śwęta nimi obdarować bliskich, miałam plan żeby udekorować je lukrem plastycznym ale nigdzie nie mogę dostać barwnika do ciast, przez net wyjdzie za drogo a buraki nie dadzą mi pastelowego różu...
Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy piekarnik do masy solnej się nada, bo tu chodzi bardziej o to żeby figurki wyschły, niż żeby się upiekły. Jak będzie za wysoka temperatura, to ciasto może spuchnąć albo popękać.

A co do barwników, to jak dodasz do lukru odrobinę soku z buraka, a to powinno być dobrze, w razie jakby było za mało, to dodawać stopniowo sok. Ja kiedyś do barwienia używałam barwników do jaj i też było ok, bo przecież tego dodaje się dosłownie odrobinę, a nie sądzę, żeby było bardziej toksyczne niż normalne barwniki spożywcze. Jak będziesz dodawać sok z buraka, to weź poprawkę na to, że może Ci trochę rozrzedzić masę.
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, najlepszy byłby proszek.. Gdzieś w markecie widziałam jeszcze niedawno barwniki do jajek może jeszcze są. Bo już raczej nie mam szans nałapać czerwonych robaczków, którymi barwią jogurty na piękny róż Razz
Powrót do góry
Riko
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja jeszczę dorzucę świetny blog, na którym dziewczyna prezentuje swoje cuda zrobione szydełkiem. Jak dla mnie idealne na prezent, jeśli tylko ktoś potrafi takie rzeczy Smile.

http://www.stwory.blogspot.com/

Powrót do góry
Cherris
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freja_x napisał:
Cherris Ty to masz TALENT !

Aj dziękuję, aż się zarumieniłam. lol
Freja_x

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 08:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weź sobie nie kpij, bo ja serio mówię! Razz

tak w ogóle to wiem, że śmiecę, ale nie mogę się powstrzymać.. ten blog podlinkowany przez Riko, to ech dech zapiera, że też ja jestem takim beztalentowym cieciem Laughing (wiem, że nie ma takiego słowa, jak beztalentowym Wink )

jedyne do czego się ewentualnie nadaję, to do pieczenia i rysowania, ale jedno i drugie robię na tyle często i bez okazji, że w moim przypadku na prezenty się nie sprawdzi...
Powrót do góry
Nimfa
Adminka
Adminka

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freja, dlaczego? Tym razem zaskocz czymś innym niż zwykle, czymś czego nie robisz na codzień bo jest zbyt czasochłonne, coś co można ładnie zapakować.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 09:56    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Forumowe "pogotowie" Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8
Skocz do: