Forum Większe piersi Strona Główna Większe piersi

Naturalne metody powiększania piersi i nie tylko :)

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

seks przedmałżeński
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Miłość, seks i związki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Silvervend
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im więcej będzie odchyleń od zakazu seksu przed ślubem, tym szybciej kościół to zacznie uznawać. Czyli nie ma czym się przejmować i robić swoje.

@Kawukko
A skąd wiesz, że nie przez boga? Katolicy lubią wymyślać historyjki, jako że byli kierowani przez boga, kiedy im to odpowiada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 15:26    Temat postu:

Powrót do góry
Kawukko
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

studiuje teologie. strasznie mnie denerwuje, ze wszyscy sluchaja ksiezy/kosciola a nikt nie czyta bibli, która powinna byc podstawa wiary. a nawet biblia nie jest autentycznym slowem bozym tylko swiadectwem wiary pierwszych chrzescian.
w sumie za duzo wierzymy, za malo wątpimy w caly ten system.
i tak w sumie wiekszosc spoleczenstwa dochodzi do wniosku ze seks - tez i ten malzenski - to grzech z którego sie trzeba spowiadac.

tak jakby biblia sama nie mówila o milosci (pp. pieśń nad pieśniami)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armenian
Przedszkolaczek
Przedszkolaczek

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawukko wg Twojej teorii trudno będzie o autentyczne słowo Boże, bo musiałoby zostać spisane teraz, żeby nie było podejrzeń o dopisanie, przekaz niezgodny z pierwotnym zamysłem itd. A jak św. Faustyna pisze w swoim dzienniczku o tym, że grzechem jest zabijać nienarodzone dzieci, co łączy się też jakoś z seksem przedmałżeńskim to będzie słuchanie Kościoła podejmując antykoncepcję, kiedy trwa się w związku pozamałżeńskim, czy przeciwstawianie się temu co głosi ?
Powrót do góry
hanka123
Przedszkolaczek
Przedszkolaczek

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie seks przedmalzenski jest ok przeciez o sprawianie sobie przyjemnosci a osoby kochajace sie tak robia mysle ze chodzi o to zeby nie bylo dziecka nieslubnego..
Powrót do góry
Silvervend
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armenian napisał:
Kawukko wg Twojej teorii trudno będzie o autentyczne słowo Boże, bo musiałoby zostać spisane teraz, żeby nie było podejrzeń o dopisanie, przekaz niezgodny z pierwotnym zamysłem itd.
Weźmy przede wszystkim pod uwagę fakt, że żaden tekst nie będzie autentyczny, jeżeli mamy mieć do czynienia z religią. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kawukko
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Wto Wrz 14, 2010 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko dlatego ze to akurat kosciól cos glosi nie znaczy ze musi miec racje i ze dziala na dobro ludzi.
a tak nawiasem mówiac wiekszosc dzisiejszych norm moralnych powstala i upowszechnila sie w 16 wieku w skutek reformacji.
Powrót do góry
ALLYMCB
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2010 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa ta Wasza dyskusja... Niestety ja nie potrafię zrozumieć jak można wyznawać religię na własnych zasadach i z ulepszeniami. Albo jest się katolikiem i wierzy się w kościół, albo nie. Tu nie ma pośrednich opcjii.
Powrót do góry
Kawukko
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2010 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba zawsze brac pod uwage fakt ze katolizm nie jest monolitycznym blokiem i nasz polski katolizm jest naprawde bardzo rygorystyczny. w niemczech np sa ministrantki, w ameryce poludniowej katolicy wieza w tak zwana Pacha Mama.
Powrót do góry
jamie
Adminka
Adminka

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2010 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak a propos

Kawukko napisał:
nasz polski katolizm jest naprawde bardzo rygorystyczny. w niemczech np sa ministrantki,

W Polsce też są ministrantki i to zarówno w kościołach na wsiach jak i w miastach. Nie raz spotkałam się z tym widokiem i to już od kilku lat.

A tak poza tym, to nie jest temat o kościele, tylko o seksie przedmałżeńskim i proszę nie zbaczać z tematu.
Powrót do góry
Kawukko
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2010 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki za off top i zle informacje co do ministrantek. mea culpa.
Powrót do góry
lada
Stary Bywalec
Stary Bywalec

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mysle ze chodzi o to zeby nie bylo dziecka nieslubnego..
a jak już któraś wpadnie to zaraz bierze ślub i żaden ksiądz nie robi z tego problemu...
Powrót do góry
hanka123
Przedszkolaczek
Przedszkolaczek

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe no dokladnie zgodze sie z wypowiedzia wyzej:P.
Powrót do góry
Sago
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irytuje mnie to już naprawdę. Księża we wszystkim nas ograniczają. De facto z prawdziwej nauki Chrystusa prawie nic nie pozostało. Papież ustala sobie reguły według własnej wygody, żeby trzymać ludzi w ciemności i umiejętnie nimi manipulować, a my niestety łykamy to wszystko, bez chociażby najmniejszego cienia refleksji czy krytyki. Jesteśmy homo sapiens sapiens, a robią z nas bezmyślne zwierzęta, które nie posługują się mózgiem. Mam 24 lata i czekałam na prawdziwą miłość, od 3 lat jestem w udanym związku. Seks jest czymś pięknym, wyrażeniem głębokich uczuć, podczas tego aktu stajemy się jednym ciałem. Długo wstrzymywałam się przed rozpoczęciem współżycia. Trafiłam na wspaniałego chłopaka, który to rozumiał, ale miarka się przebrała, kiedy koleżanka opowiedziała mi o swojej spowiedzi. Kiedy przyznała się księdzu w konfesjonale do uprawiania seksu przedmałżeńskiego - ten zaczął wypytywać ją o pozycje, częstotliwość etc. Wyszła zapłakana. Czy to jest normalne? Nie wiem, może ksiądz potrzebował jakiejś fantazji do masturbacji, ale to jest chore i obrzydliwe. Udają świętych i czystych, narzucają nam normy. Teraz papież zaostrza kryteria do ślubów kościelnych. Bóg istnieje i wierzę w niego, ale nie w Kościół - to chora wspólnota masonów, którzy nami manipulują. To przykre, że zawiodłam się na czymś, w czym wychowywano mnie od dziecka. Zobaczcie sami, jak teraz będzie ciężko ze ślubem kościelnym, a to tylko dlatego, że kochacie kogoś i chcecie czuć bliskość i uprawiać miłość.

Seks przedmałżeński barierą dla ślubu kościelnego
Powrót do góry
infinitive
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawostki historyczne

w czasach przedchrześcijańskich na ziemiach słowiańskich, pan młody odkrywszy, że jego świeża żona jest jeszcze dziewicą, mógł unieważnić ślub! Dlaczego? A no, dlatego, że funkcjonowało w społeczeństwie przekonanie oparte na prostej logice - skoro jest dziewicą, to znaczy że coś z nią jest "nie teges" skoro nikt jej nie chciał Smile

a już z czasów Kościoła
w Imperium Rzymskim, także za czasów chrześcijańskich małżeństwo zawierało się między innymi poprzez "zasiedzenie", czyli po prostu : kobitka żyje z facetem, więc staje się jego żoną, proste! Inny sposób zawarcia małżeństwa, to złożenie sobie "przysięgi małżeńskiej" czy powiedzenie sobie czegokolwiek na rodzaj stwierdzenia "jesteśmy małżeństwem". I w cale nie potrzeba było do tego świadków. Tak naprawdę ważna była WOLA. Do póki istniała wola życia jako małżeństwo (czyli po prostu życia razem), do póki funkcjonowało się jako małżeństwo (czyli jako para). Jeśli wola zanikała, kończyło się małżeństwo (związek). Istniały również małżeństwa pieczętowane w rytuałach pogańskich (których zerwanie miało sprowadzić gniew bogów) lecz jako stricte pogańskie nie przeniosły się do kultury chrześcijańskiej.
Znaczenie obecności księdza pojawia się wtedy, kiedy pojawia się problem potajemnych małżeństw. Potrzebny stał się świadek, który potwierdzi fakt zawarcia małżeństwa. Tak na prawdę dopiero w czasach nowożytnych zawieranie małżeństwa w kościele, przy księdzu stało się normą, a przypadki pobierania się bez księdza zdarzały się jeszcze dużo później ( i mówimy tu o związkach traktowanych jako małżeństwo, z punktu widzenia zarówno społeczeństwa jak i kościoła)
Do tej pory KK (Kościół Katolicki) uznaje że sakramentu udzielamy sobie sami, a ksiądz jest tylko po to, żeby mógł zaświadczyć, czy to w papierkach, czy to przed innymi, że ślub się odbył. Według tej nauki, na dobrą sprawę możemy sobie udzielić sakramentu bez księdza. Tylko że kościół niby to naucza, że sakramentu małżeństwa udzielamy sobie sami, a gdzie indziej dowiadujemy się, że jeżeli ksiądz nie miał odpowiednich uprawnień, to ślub jest nie ważny... Wydaje mi się że w takiej sytuacji, owszem ślub może być nieważny, ale tylko i wyłącznie w papierkach.
Wniosek: TYLKO NASZA WSPÓLNA WOLA DECYDUJE O TYM, CZY NASZ ZWIĄZEK UPOWAŻNIA NAS DO WSPÓŁŻYCIA. Takie jest moje zdanie Smile

a tutaj link : http://mateusz.pl/rodzina/as-malzenstwo.htm
Powrót do góry
Leonessa
Forumowy Dzidziuś
Forumowy Dzidziuś

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że seks przedmałżeński jest teraz zupełnie normalny. Rzadko zdarza się aby ktoś zachował czystość do ślubu.
Do dziś pamiętam rozmowę z moją mamą, kiedy ostatecznie zapytana o temat seksu przedmałżeńskiego powiedziała tylko "Przecież nie kupuje się kota w worku!" Wink Sama podzielam jej opinię.
Reklama

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 10:37    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Większe piersi Strona Główna -> Miłość, seks i związki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 18 z 20
Skocz do: